Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 19 лютого 2020 року

Література :: Біографії

Корі Доктороу

Переглядів: 3633
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Корі Докторов (англ. Cory Efram Doctorow; 17 липня 1971) — канадський письменник-автор наукової фантастики, журналіст та блоґер, один з редакторів блоґу BoingBoing, дуже впливового і одного із найвідвідуваніших блогів про технології, культуру та політику.

 

Відомий виступами за пом'якшення законів про авторське право та є поборником ідеї Creative Commons, під чиїми ліцензіями випущено декілька його книжок. Для багатьох користувачів всесвітньої павутини Докторов відомий як письменник-науковий фантаст, котрий свої твори публікує в інтернеті і дозволяє безкоштовне користування ними. У журналістському середовищі Корі знають як колумніста New York Times, Wired і багатьох інших онлайнових та офлайнових видань. У сфері новітніх технологій і зокрема, вільного програмного забезпечення, він аж ніяк не є профаном, працював директором європейського відділення Electronic Frontier Foundation, бере участь у роботі EFF та інших громадських організацій, є членом ради директорів Technorati, Inc. Окрім згадуваного уже BoingBoing, він має також персональну сторінку, котру старанно наповнює якісним контентом від 7 квітня 2005 року.

Докторов почав свою письменницьку кар’єру з оповідань у жанрі наукової фантастики і кіберпанку, відразу заявивши про себе, як про одного з лідерів фантастів «нової хвилі». На пострадянському просторі найвідомішими стали його твори «Земля сисадмінів» (в творі згадується Вікіпедія) та «Виґуґлений». Корі Докторов здобув нагороду Кемпбелла за роман Little Brother.

В 2004 році Докторов написав есей Wikipedia: A Genuine H2G2-Minus the Editors присвячений Вікіпедії, який був опублікований у збірнику «The Anthology at the End of the Universe».

Дружина Еліс Тейлор — телеведуча, блоґер, геймер. У 2008 р. у них народилась донька, яку назвали Поезія Емеліна Фібоначчі Наутилус Тейлор Докторов.

 

Джерело: Вікіпедія

Персональний сайт: craphound.com

Наші Друзі: Новини Львова