Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 22 червня 2021 року

Література :: Біографії

Ігор Лосєв

Переглядів: 6329
Додано: Додав: Крістоферсен  44
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тексти Автора

Ігор Васильович Лосєв (10 березня 1955, м. Севастопіль) — доцент кафедри культурології Києво-Могилянської державної академії, політолог, публіцист, журналіст, кандидат філософських наук. Член Національної спілки журналістів України. Почесний член севастопольського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Перший лауреат Премії імені Джеймса Мейса.

 

 

 

Біографія

  • Народився 10 березня 1955 року в м. Севастопіль. Севастополець в третьому поколінні, а кримчанин в шостому. Закінчив школу № 35 в Севастополі.
  • У 1974 р. вступив на філофський факультет Київського університету ім. Т. Шевченка.
  • В 1979-1982 викладач філософії в Севастопольському приладобудівному інституті.
  • В 1982-1985 — аспірантура кафедри етики і естетики Київського університету ім. Т. Шевченка.
  • 1985—1987 — викладач теорії і історії культури в Київському театральному інституті ім. Карпенка-Карого.
  • У 1987 р. захистив кандидатську дисертацію з філософії на тему «Проблема традиції і творчості в моралі».
  • З 1987 — викладач Київсього університету ім. Т. Шевченка. З 1991 — доцент кафедри української філософії та культури цього ж університету.
  • З 2000 р. — доцент кафедри культурології Києво-Могилянської академії.

Постійний експерт-політолог Національного радіо України.

Має нагороду — відзнаку Міністерства оборони України «Знак пошани».

 

Наукова діяльність

Автор понад 50 наукових публікацій. Напрями наукової творчості: російсько-українські та українсько-російські культурні взаємини, етнополітика, історія української культури, філософсько-методологічні засади культурної політики держави. Співавтор 6 універсальних підручників з етики, культурології, історії української філософської думки, автор книги «Історія і теорія світової культури: європейський контекст», що була відзначена премією Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Здійснює наукове керівництво здобувачами наукового ступеня кандидата філософських наук.

 

Журналістика та публіцистика

Автор більше за 2000 газетних публікацій у севастопольській, кримській, київській та львівській пресі. Постійно друкується в газетах «День», «Дзеркало тижня», «Свобода», «Шлях перемоги», «Українське Слово», «Експрес», «Флот України» тощо, журналах «Сучасність», «Політика і Час», «Україна», «Українська культура», «Морська держава» та інших. Як експерт-політолог приймав участь у десятках телевізійних та радіопередач, регулярно запрошується до ефіру Національного радіо України, «Радіо Свобода», Бі-бі-сі, телеканалу УТ-1, «1+1» тощо. Регулярно виступав у теле- і радіоефірі Севастопольської державної телерадіокомпанії. Статті Лосєва перекладаються і видаються російською, польською, чеською мовами. В серії "Бібліотека газети «Флот України» видав три тома книги «Севастополь — Крим — Україна: хроніка інформаційної оборони», що присвячена історії ідеологічного протистояння в Севастополі.

 

Громадська діяльність

У 1994—1998 р.р. — депутат Київської міської ради. Як фахівець-політолог Ігор Лосєв виступає з лекціями перед керівним складом Генерального штабу Збройних Сил України, офіцерами-вихователями Збройних Сил України, керівним складом штабу Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а також у берегових частинах і на кораблях ВМС ЗС України. Кілька років він читав громадськості Севастополя лекції у ним же організованому міському лекторії з історії України.

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова