Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 09 серпня 2020 року

Література :: Біографії

Марія Влад

Переглядів: 10195
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тексти Автора

Влад Марія Миколаївна (25 серпня 1940) — журналістка, письменниця та поетеса; авторка трьох прозових книг, численних ліричних та релігійних поезій.

 

Марія Миколаївна Влад (Ганцяк) народилася народилася 25 серпня 1940 року в селі Розтоки Косівського району Івано-франківської області.

Письменниця, журналістка, громадська діячка. Авторка трьох прозових книжок, численних ліричних та релігійних збірок.

Працювала журналісткою, зокрема в газеті "Літературна Україна", і редактором журналу Welcome to Ukraine.

На Українському радіо вела культурологічні програми.

Вірші почала писати у ранньому дитинстві.Друкувалася з 1950 року. Має вищу журналістську освіту.

Збірка Марії Влад «Грають у дримби вітри» була яскравим явищем у літературному процесі 70-х років минулого сторіччя.

Критики ставили ім’я молодої поетеси поруч із іменами Драча та Вінграновського, що вважалися натоді вершинами української поезії.

Член НСПУ з 1972 р.

Поезїі та статті друкувалися в багатьох країнах світу.

1980—1988 рр. – працювала в газеті "Літературна Україна". Працювала в РУСі, була софундатором створення Жіночої громади РУХу, Спілки солдатських матерів.

Автор поетичних хбірок "Грають в дримби вітри", "Живиця", "Мелодії травня", "Віно", "Чиста злива", "Час пробудження птиць", "Мова полонин", "Біла днина", "Вірші та поеми", а також етнологічної книги "Стрітеннє". У 2000 р. вийшла книга новел релігійно-етичної тематики "Який цей світ".

Учасник багатьох вітчизняних і зарубжних наукових, релігійних, літературних формуів і конфоренцій, автор радіопубліцистичних програм.

2003 року стала лауреатом премії "Благовіст" за книжку "Який цей світ".

В 2009 році дипломантка конкурсу "Коронація слова" за роман "Святий Йосиф Обручник".

Книга розповідає про життя Пресвятої Родини: Ісуса Христа, Пречистої Діви Марії і Йосифа Обручника. Це релігійне видання, для якого потрібен був дозвіл церковної влади: книгу благословив Ректор Івано-Франківської Теологічної Академії, Єпископ Софрон Мудрий.

М. Влад уклала книгу на основі схвалених Церквою містичних свідчень візіонерок, котрі жили в різні часи і в різних країнах: преподобної матері Марії з Агреди (Іспанія, 1602—1665), блаженної Анни Катерини Еммеріх з Дільмен (1774—1824) та праведної Марії Вальторти (Італія, 1897—1961). Але не тільки: вражає бібліографія використаних джерел, що додається наприкінці книги. Видання щедро ілюстроване репродукціями картин на біблійні сюжети визначних малярів Епохи Ренесансу.

«Йосиф – нащадок царського роду, в очах світу був звичайною людиною, ремісником, який рано мусив покинути батьківський дім. Він жив так бідно, що в поті чола заробляв собі коло чужих людей хліб насущний. Коли Бог має великі наміри стосовно когось, коли бажає, аби заясніла чиясь велич, то часто упокорює. Так було і тут».

Серед її приятельок – Любов Голота, Ганна Чубач, Тамара Коломієць, Євгенія Божик. Також у молодості була в приятельських стосунках з нині вже покійними Любовю Забаштою та Марією Пригарою.

Марію Влад нагороджено офіцерським Хрестом з мечами, орденом княгині Ольги III ступеня та журналістською відзнакою "Золоте перо".

 

Джерело: kosiv.info

Наші Друзі: Новини Львова