Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 26 червня 2019 року

Література :: Біографії

Олесь Вахній

Переглядів: 6890
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 2 Відгуки 0
Тексти Автора

Олександр Віталійович Вахній (13 квітня 1971, Черкаси) — український журналіст, письменник, публіцист, скандально відомий ультраправий політик та громадський діяч праворадикального спрямування. Вважається одним із лідерів українських скінхедів.

 

Біографія

Народився 13 квітня 1971 року в Черкасах у родині викладача філософії Черкаського державного технологічного університету.

У 1995 році закінчив факультет народної художньої творчості Київського державного інституту культури.

 

Громадсько-політична діяльність

1990-ті


У 1990 році вступив до СНУМ[1] — організації, з появи якої почалося відродження СУМ-у на теренах України. Здобув авторитет у націоналістичних колах безкомпромісним відстоюванням засад націоналістичного світогляду — як у теорії, так і на практиці. Один із авторів сумівського квартальника «Наш Клич».

Відомий своєю діяльністю по зачистці вулиць українських міст і сіл від «пам'яток» тоталітарного минулого. Зокрема, 8 лютого 1993 р. члени Київської СУМ на чолі з Олесем Вахнієм на станції Боярка здійснили частковий демонтаж пам'ятника Леніну, 3 лютого 1995 р. зруйнували пам'ятник «вождеві світового пролетаріату» в Клавдієво-Тарасовому на Київщині.

  • 1993—1995 р.р. — голова Київської СУМ.
  • 1995—1998 р.р. — лідер Київського осередку Соціал-національної партії України.

Активне залучення під час головування у Київській СНПУ Олеся Вахнія до лав партії київських скінхедів спричинило розтиражований пресою стереотип про нього як лідера (одного з лідерів, координатора) цього руху.

За ґратами

« Я не соромлюся брати приклади з тих організацій, які діяли в минулому, або тих, які успішно діють сьогодні… Враховуючи те, що нинішня влада ігнорує звернення чесних громадян, ігнорує парламентські методи боротьби, ігнорує цивілізоване відстоювання власних поглядів, ми вимушені йти на застосування і т.зв. силових заходів. Тому повинні існувати середовища, готові в будь-яку хвилину стати на захист потреб українського народу…»

У 1998 р. Олесь Вахній заарештований за звинуваченнями у погромі офісу КВУ — організації, яку він вважає «групою молодих пристосуванців», винною в маніпулюванні громадською думкою під час парламентських виборів 1998 р. на користь своїх фінансистів з-за меж України (США). Провів в ув'язненні понад п'ять років.

У 2004—2005 р.р. відбув друге ув'язнення у Лук'янівській в'язниці по «чужій» кримінальній справі (його визнано непричетним наприкінці 2008). Цю справу та ще декілька, які протягом останніх років порушувалися проти нього, Олесь Вахній вважає сфабрикованими.

Банани проти нелегалів та наркотиків

В останні роки був активним учасником ряду масових акцій — зокрема, спрямованих проти нелегальної міграції та проведення у Києві «конопляних маршів».

22 березня 2007 року під час прес-конференції, присвяченої «Маршу проти расизму», кинув зв'язку бананів у Сандея Аделаджу — після того, як останній не дав відповіді на запитання, чому серед торгівців наркотиками так багато його співвітчизників-нігерійців. Аделаджа написав заяву до правоохоронних органів, і цей демарш коштував Олесеві Вахнію 15 діб адмінарешту.

Підтримує зв'язки з партіями СПАС (іноді виступає її представником) та «Братство» (зокрема, учасник установчого з'їзду «Русских за УПА», Маршу на честь УПА 18 жовтня 2008, Контрсистемного клубу).

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова