Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 07 серпня 2020 року

Література :: Біографії

Альфред ван Вогт

Переглядів: 4271
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Альфред Елтон ван Воґт (26 квітня 1912, Вінніпег, Канада — 26 січня 2000, Лос-Анджелес, США) — американський письменник-фантаст.

 

Біографія

Народився в Канаді в родині голландських емігрантів. Одружився в 1939 на письменниці Едні Холл, в майбутньому була співавторкою деяких його творів. У тому ж році відбувся його дебют в фантастиці – в журналі «Astounding Science Fiction» було опубліковано його оповідання «Чорний руйнівник». У 1940 виходить його роман «Слен», який приніс письменнику широку популярність. У 1943 вийшов роман «Книга Птаха», що закріпив його популярність. У 1944 родина Ван Воґта переїхала на постійне проживання в США, і влаштувалася в Голлівуді.

У 1951 Ван Воґт опублікував роман «Збройові лавки Ішера», що поклав початок великому циклу творів і вважається однією з вершин його творчості. Ван Воґт завжди цікавився наукою і особливо проектами щодо масштабної перебудови наукового метода, зокрема, працями Коржібского. Пристрасть до наукових проектів привела Ван Воґта в середині 1950-х років до руху Л. Рона Хаббарда. Ван Вогт якийсь час був одним з провідних в Каліфорнії пропагандистів діанетики, світської попередниці саєнтології, до тих пір, поки трохи не охолов до планів Хаббарда. Він на деякий час призупинив свою письменницьку діяльність, щоб відійти від попереднього неспокійного періоду. У цей момент Ван Вогт обмежився об'єднанням старих коротких оповідань, щоб випустити такі відомі збірники, як: «Перемішані» (1952), «Війна проти Рулле» (1959), «Звір» (1963) і два романи з циклу «Лінн», які були натхненні (подібно ряду творів А. Азімова) історією падіння Римської імперії. Відновлення плідної праці прийшлось на початок 60-х років, головним чином на запрошення Фредеріка Пола. 20 січня 1975 від раку померла його дружина. У пізній період життя Ван Воґт також проживав в Голлівуді зі своєю другою дружиною Лідією Бережинською. В цей більш пізній період його романи були задумані і написані як окремі, самостійні роботи. У 1995 Ван Воґту присуджено звання Гранд Майстра американської літературної премії в області фантастики Неб'юла. 26 січня 2000 Ван Воґт помер в Лос-Анджелесі від хвороби Альцгеймера.

 

Подано в перекладі: ru.wikipedia.org

Наші Друзі: Новини Львова