Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 09 квітня 2020 року

Література :: Біографії

Кір Буличов

Переглядів: 9607
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 1 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Кір Буличов (рос. Кир Булычёв, справжнє ім'я – Ігор Всеволодович Можейко; 18 жовтня 1934 — 5 вересня 2003) — радянський і російський письменник-фантаст, кіносценарист.

 

Біографія

Ігор Всеволодович Можейко народився 18 жовтня 1934 року в Москві. Після закінчення школи вступив до Московського державного інституту іноземних мов імені Моріса Тореза, який закінчив в 1957 році. Два роки працював у Бірмі перекладачем і кореспондентом інформагенції АПН.

У 1959 році повернувся до Москви і вступив до аспірантури Інституту сходознавства АН СРСР. Писав історико-географічні нариси для журналів рос. "Вокруг света" і рос. "Азия й Африка сегодня".

У 1962 році закінчив аспірантуру, з 1963 року працював в Інституті сходознавства, спеціалізуючись на історії Бірми. В 1965 році захистив кандидатську дисертацію по темі «Паганська держава (XI—XIII століття)», в 1981 році — докторську дисертацію по темі «Буддійська сангха й держава в Бірмі». Відомий працями з історії Південно-Східної Азії.

Перше оповідання — «Маунг Джо буде жити» — було опубліковано у 1961 році. Фантастику почав писати в 1965 році. Перше фантастичне оповідання — «Борг гостинності» — було опубліковано як «переклад розповіді бірманського письменника Маун Сейн Джи». Наступні фантастичні твори публікувалися під псевдонімом рос. "Кирилл Булычев" — псевдонім був скомпонований з імені дружини й дівочого прізвища матері письменника. Згодом ім'я «Кирилл» стали писати скорочено — «Кир.». Потім крапку прибрали. Інколи підписував твори як рос. "Кирилл Всеволодович Булычёв".

Своє справжнє ім'я письменник приховував до 1982 року, оскільки остерігався, що його звільнять з Інституту сходознавства, керівництво якого нібито вважало фантастику несерйозним заняттям.

Кір Буличов опублікував кілька десятків книг.

Також писав кіносценарії. Більш ніж двадцять з його творів було екранізовано.

В 1982 році став лауреатом Державної премії СРСР за сценарії до художнього фільму «Через терни до зірок» і повнометражного мультфільму «Таємниця третьої планети». Після вручення Державної премії стало відоме справжнє ім'я письменника, проте з інституту його не звільнили.

Лауреат премії фантастики «Аеліта-97».

Помер 5 вересня 2003 року, у віці 68 років. Похований у Москві на Міуському цвинтарі.

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова