Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 24 червня 2019 року

Література :: Біографії

Ален Бомбар

Переглядів: 3559
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Ален Бомбар (фр. Alain Bombard; 27 жовтня 1924, Париж — 19 липня 2005, Тулон) — французький лікар, біолог, мандрівник і політик. У 1952 році в якості наукового досвіду з виживання перетнув на одномісному гумовому човні під вітрилом Атлантичний океан від Канарських островів до Барбадосу (4400 кілометрів) за 65 днів (з 19 жовтня по 22 грудня). В дорозі харчувався спійманої рибою і планктоном. Дослід завершився успішно.

 

«Жертви легендарних аварій кораблів, загиблі передчасно, я знаю: вас убило не море, вас вбив не голод, вас убила не спрага! Розгойдуючись на хвилях під жалібні крики чайок, ви померли від страху», – так заявив він на початку 1950-х років. Він вважав, що людина цілком в змозі перенести одиночне трансокеанське плавання без їжі, і вирішив довести це особисто.

Він вже мав досвід плавань – з Монако в Мінорку (25 травня – 11 червня), з Танжера до Касабланки (13 – 20 серпня), і з Касабланки в Лас-Пальмас (24 серпня – 3 вересня).

Спочатку Ален планував перетнути Атлантику з англійським яхтсменом Джеком Палмером – другом і товаришем по монакському плаванню, але в результаті поплив один. 19 жовтня 1952 Ален, побачившись з новонародженою дочкою, почав своє одиночне плавання через Атлантику, виплив на надувному човні довжиною 4,5 метра, названим «Єретик».

У ході плавання Ален виживав рибальством (використовуючи рибу як їжу і джерело прісної води) за допомогою саморобного гарпуна і гачків, і збором планктону за допомогою невеликої сітки. У невеликих кількостях він пив і морську воду.

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова