Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 25 вересня 2020 року

Література :: Біографії

Роберт Баллантайн

Переглядів: 3585
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Роберт Майкл Баллантайн (24 квітня 1825 — 8 лютого 1894) — шотландський письменник.

 

Біографія

Р.М. Баллантайн – народився в Единбурзі, в родині газетного редактора. З 1835 по 1837 рік він навчається в Единбурзькій академії. Однак, через невдалі фінансові інвестиції, сім'я Баллантайна розорилась і він був змушений самостійно заробляти собі на життя. У 16 років він виїхав до Канади, де до 22 років працював в Компанії Гудзонової затоки, займаючись торгівлею з місцевими індіанцями і трапперством. Сумуючи за батьківщиною, Балантайн почав писати листи матері, що стало його першим літературним досвідом.

У 1847 році він повернувся до Шотландії і протягом двох років пропрацював службовцем у Північній Британській залізничній компанії. У 1848 році виходить перша книга Баллантайн «Життя в нетрях Північної Америки». Це автобіографічний твір, у якому автор описує свої пригоди в Канаді.

З 1856 року Баллантайн повністю присвячує себе письменницькій роботі і читанню лекцій. Він продовжує писати пригодницькі твори, дії яких відбуваються не тільки в Канаді, але і в Англії, Африці та інших країнах.

Після 1883 Баллантайн живе в Харроу, Мідлсекс.

У 1866 році він одружився з Джейн Діксон Грант. У них народилися чотири сини і дві дочки. Баллантайн помер 8 лютого 1894 в Римі.

 

Кораловий острів

Кораловий острів – найвідоміший твір Баллантайна. У ньому розповідається як три юних англійці: 15-річний Ральф Ровер (від імені якого ведеться розповідь), Джек, який старший за нього на три роки і веселий 14-річний Пітер, розбилися і потрапили на безлюдний острів. Вони влаштовують свій побут у дусі Робінзона Крузо і незважаючи на тайфуни, набіги диких свиней і ворожих відвідувачів острова, ведуть на ньому майже ідеальне життя.

Хлопчики видобувають вогонь тертям двох палиць і лазять на пальми за тонкошкірими кокосами (останнє – помилка Баллантайна). Хлопці будують човен з вітрилами із копри, щоб дістатися до сусіднього острова, де Джек перемагає в бою вождя племені Тароро.

Потім пірати викрадають Ральфа, пригоди якого продовжуються на південних островах. Через деякий час Ральф разом з піратом Кривавим Біллом втікають з піратської шхуни. Потім Білл вмирає, і Ральф повертається до своїх друзів.

Хлопці намагаються допомогти самоанській дівчині Ават втекти з племені і стати християнкою, але Тараро ловить їх. Однак, англійський місіонер виручає їх, звернувши самого Тараро в християнство. Нарешті, три герої повертаються до цивілізації, подорослішавши і помудрішавши.

Наші Друзі: Новини Львова