Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 07 серпня 2020 року

Література :: Біографії

Аль-Фарабі

Переглядів: 5981
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Абу Наср Мухаммед ібн Тархан ат-Туркі аль-Фарабі (араб. أبو نصر محمد الفارابي‎; 870—950) — вчений і філософ, систематизатор східного перипателізму (аристотелізму).

 

Від Фарабі йде поширений в середньовічній персидській філософії поділ роздумів на п'ять типів, виходячи з якого вирішувалось питання про співвідношення між філософією, теологією і релігією:

  • аподиктичні («абсолютно істинні»), що створюють фундамент науки, філософії;
  • діалектичні («в основному істинні») і софістичні («в основному неправдиві»), що лежать в основі спекулятивної теології (каламу);
  • риторичні («в рівній мірі істинні і неправдиві») і поетичні («абсолютно неправдиві»), на яких базуєтья релігія.

В соціальних трактатах Фарабі розвиває вчення про ідеальне суспільство («доброчинне місто»), головуючим якого є правитель-філософ, що наділений також функціями духовного керівника (імама): як філософ він пізнає основи, що керують природним і людським світом, а як імам передає отримані таким чином істини невишуканій в філософії «широкій публіці» в образносимволічній формі «ідеальної релігії».

Фарабі також автор творів по теорії музики. Його «Великий трактат про музику» є важливим джерелом свідчень про музику Сходу і старогрецьку музикальну систему.

Фарабі зробив сильний вплив на середньовічну філософію мусульманського Сходу, а також на філософію і науку середньовічної Західної Європи.

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова