Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 13 грудня 2019 року

Література :: Біографії

Ду Фу

Переглядів: 17806
Додано:
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тексти Автора

Ду Фу (кит. 杜甫) (712—770) — китайський поет епохи Тан. Використовував традиційні літературні форми. Хоча він писав в основному на піднесені теми, також не залишав без уваги хвалебні вірші і тости.

 

Онук поета Ду Шень-яня. Ду Фу походив із стародавнього роду. Народився у збіднілій на той час сім'ї провінційного урядовця невисокого рангу. Свій перший вірш написав у 7 років, і його високо оцінили знавці поезії. Намагався скласти державні іспити, щоб за сімейною традицією отримати посаду державного службовця, але службовцем він не став. У 20-35 років багато подорожував по різних місцях Китаю, вів розгульне життя. У 741 р. прибув до столиці імперії Чан'ань. Там мешкав майже 10 років, отримав при дворі незначну посаду. Під час бунту Ань Лушаня втік зі столиці разом з почетом імператора, а його родина залишилася у Чан'ані і він довго не мав від них жодної звістки. Був ув'язнений бунтівниками і пробув у полоні 2 роки. Після придушення бунту Ду Фу було наближено до імператора і у 757 р. він став радником молодого імператора Суцзуна і навіть отримав привілей критикувати імператора, але як тільки Ду Фу скористався цим привілеєм, його було ув'язнено. Комісія, яка розслудвала цю справу, визнала його винним лише в тому, що він дійсно вважав, що може критикувати імператора. Зрештою його було визнано невинним і імператор навіть пробачив йому його зухвалість та залишив коло себе на той самій посаді. Проте у 759 р. Ду Фу пішов зі служби та оселився зі своєю родиною на півдні, у нижній течії Янцзи. Смерть спіткала поета 770 року, коли він на човні спускався річкою.

Один з найвидатніших поетів Китая, особливо шанований за ті вірші, де він ототжнює свою лиху долю зі стражданнями усього китайського народу. Був пов'язаний довгою та теплою дружбою з Лі Бо. Їх часто згадують як двох найвизначніших геніїв усієї китайської поезії. У традиційному китайському літературознавстві Ду Фу присвоєно титул «шишен» («священномудрий піїт»).

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова