Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 23 липня 2019 року

Література :: Біографії

Борис Штерн

Переглядів: 4375
Додано:
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Борис Гедальйович Штерн (14 лютого 1947 року, Київ — 6 листопада 1998 року, там же) — письменник-фантаст. Член Союзу письменників СРСР (1988). Лауреат премій «Бронзовий равлик» і «Мандрівник».

 

 

 

 

 

Біографія і нарис творчості

Працював різноробочим в Сургуті і Нижньовартовську. Переїхав до Одеси. Закінчив філологічний факультет Одеського Державного Університету.

У 1971 році послав свою першу повість Борису Стругацькому і отримує його схвалення. Перше оповідання (гумореска «Психоз») був опублікований в 1975 році. Твори маловідомого автора привернули увагу Бориса Хазанова і Штерн починає співпрацю з журналом «Хімія і життя». У період з 1976 року і до кінця 1980-х він надрукував кілька науково-фантастичних оповідань: «Чия планета?», «Фокусники» (1976), «Дім» (1980), (1980) та інші.

З початку 1990-х років Борис Штерн починає більше друкуватися. Розширюється його жанровий діапазон - він звертається до казок, сатири, соціальної і реалістичній прози. Одне з найбільш відомих творів того періоду повість «Записки динозавра», а також продовження циклу оповідань про пригоди інспектора Бел Амора.

Виходять збірки Бориса Штерна «Хто там?», «Риба любові» та інші. Видається роман «Ефіоп», який отримує премію «Бронзовий Равлик». Однак у листопаді 1998 року він несподівано помирає. Роман про інспектора Бел Амора «Вперед, стайня!» вийшов вже після смерті автора.

Борис Штерн - лауреат премії «Старт» за збірку «Чия планета?», Був визнаний кращим фантастом Європи (до нього цієї честі в Східній Європі удостоювалися лише брати Стругацькі і Станіслав Лем). У 1999 році на конгресі фантастів Росії «Мандрівник» письменникові посмертно присуджена премія «Паладин фантастики».

Наші Друзі: Новини Львова