Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 16 січня 2021 року

Література :: Біографії

Кому Вниз

Переглядів: 7201
Додано:
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тексти Автора

«Кому Вниз» — український рок-гурт, що за час свого існування набув статусу культового. Колектив є особливим для вітчизняної естради за стилем своєї музики та глибинною семіотикою текстів. В останні роки критики індентифікують творчість «Кому вниз» як фолк-готику.

 

Склад

Владислав Малюгін (гітара, вокал) Росіянин. З родини військових колонізаторів Казахстану. Інерційно мав би стати військовим, але еміграція до України зруйнувала наміри Росії мати ще одного кнехта. Дата і місце народження: 12 серпня 1963 року, Балхаш. Закінчив КІБІ, за фахом — конструктор. Не одружений. Музикант, композитор, аранжувальник, поціновувач боді-арту й українського пива. Має старшу сестру. Знає про караїмів.

Сергій Степаненко (бас-гітара). Українець. З родини вчителів. Дата і місце народження: 6 квітня 1964 року, Гостомель. Закінчив КІБІ, працював конструктором. Від розірваного шлюбу має сина Юрія (на сьогодні професійного футболіста юнацької ліги). Нині неодружений, але має гарну дівчину. Музикант, вчиться бути продюсером i займатися монтажем відео. «Людина росте разом зі своїми задачами», — казав про таких син Клари Пьольцль.

Владислав Макаров (ведуча гітара). Українець. З родини найпрацьовитіших людей. Місто народження — Київ, офіційна дата народження — 1 серпня 1955 р. Мульти-фахівець. Зокрема дієво попрацював освітлювачем в декотрих театрах. Один із видатних театральних діячів, знавець світової музичної класики. О. Примогенов свого часу зазначив, що "Макаров — режисер світла від Бога. Двічі одружений. Від першого шлюбу — син Дмитро, від другого — син Георгій. Музикант, композитор, має молодших двох братів і сестру, любить баскетбол.

Євген Разін (ударні, вокали). Українець. З родини технічної інтелігенції. Народився в Слободці Шелехівській, Летичів, 26 вересня 1964 року. Вчився в КІБІ, працював у радіопромисловості. Одружений, має сина Клiма. Музикант, композитор, аранжувальник.

Андрій Середа (клавішні, вокал). Українець. З родини технічної інтелігенції. Дата і місце народження: 1 січня, 1964 рік, Київ. Закінчив театральний інститут, акторський клас, працював у театрі. Одружений, має сина Олександра. Музикант, композитор, пише тексти до пісень.

 

Історія

Початок

Починалось все в 1988 році. В одному з театрів працював мало кому відомий молодий актор Андрій Середа. Зі здобутків музичних за спиною він мав лише звичайну музичну школу з класу фортепіано. Андрій писав достатньо похмурі вірші та ексцентричну музику, інколи пісні на тексти інших авторів, але про глобальне оприлюднення своїх творів серйозно ніколи не думав.

У тому ж театрі працював на почесній посаді освітлювача «музика для душі» Владислав Макаров. Ці двоє театралів, долучивши до своєї справи ще трьох митців, створили команду, котра вже через рік залунала на всю Україну своїм, без перебільшення, легендарним «Суботовим».

«Червона Рута»

На першу «Червону руту» до Чернівців хлопці потрапили випадково. Надто пізно заявивши про себе, вони просто не встигли подати фонограми на конкурсне прослуховування. І хто знає, скільки б ще гурт залишався в тіні, якби не трапились ті записи на очі Тараса Петриненка, котрий, прослухавши витвори «комувнистів» (тоді ще здебільшого російськомовні), наполіг на тому, щоб ґотична капела взяла участь у фестивалі.

Проте виникла невеличка проблема: пісні, що виконувались у Чернівцях, мали звучати лише українською. Оскільки таких у репертуарі «Кому Вниз» була аж одна, то відвідини «Червоної Рути» опинилися під загрозою. І лише тоді Андрій Середа згадав про свій давній витвір 1983 року, що написав до дня народження батька — «Суботів». В результаті гурт «Кому Вниз» здобув 2-ге місце у жанрі рок-музики.

1989—1990-роки

Видавши перший альбом «Падая вверх», у якому не було жодної пісні українською мовою, хлопці разом з рештою лауреатів «Червоної Рути» помандрували на гастролі до Канади вже з оновленим українськомовним репертуаром. Потім була альтернативна Польща та багато українських міст.

Відпочивши після роз'їздів, «Кому Вниз» почали створювати наступний альбом, проте не вистачало часу власне на музику: не можна займатися творчістю паралельно з будь-чим іншим і розраховувати на успіх. Найсміливішим виявився Владислав Макаров, який першим кинув заклик полишити всім основну роботу, аби вже нічого не заважало хлопцям займатися своїми прямими обов'язками, тобто музикою. Так і зробили, покинули роботи і на довгий час опинились в невідомості..

1996—1997 роки

Вибратись з «прірви» хлопці змогли тільки 1996 року, коли й з'явився нарешті довгоочікуваний і переломний «In Kastus». Вже чітко пробивається похмура готична стилістика, фольк стає індустріальнішим, Андрій вже культово балансує на межі містики й філософії у кожній пісні. Гітари страждають, начебто хочуть вилити все те, що так хотіли стільки років.

Тож, потихеньку «Кому Вниз» вийшли таки з фінансової кризи і з новою наснагою поринули у творчий процес. Проминув лише рік, і в столиці з'явились афіші з посмертними масками виконавців. То була реклама першого сольного концерту гурту, яка відбувалась в «Палацу Культури Київського Політехнічного Інституту». І він відбувся 13 вересня 1997 року. Хоча називався концерт «In Kastus», з однойменного альбому прозвучало лише декілька пісень. Весь інший матеріал «Кому Вниз» створили за неповний минулий рік.

1999-й рік

Поки Андрій Середа епатував суспільство, продюсер та бас-гітарист команди Сергій Степаненко вишукував кошти на новий витвір «комувнистів», а саме, на альбом, що нарешті вийшов відразу на трьох носіях (аудіо, CD, відео). Власне, це мав бути той таки концерт 1997-го року. Назвали його «In Kastus In Vivo», себто «In Kastus наживо». Відеоверсію було створено за сприяння телепрограми «Решето» (ТЕТ) та її легендарного автора Володимира Бакуна. Туди вже входить повноцінний готичний хіт «Нава».

2003-й рік

10 лютого 2003 року гурт «Кому Вниз» відсвяткував свою п'ятнадцяту річницю. Для непевної в соціокультурному сенсі рок-тусовки це доволі значний термін існування. А якщо пригадати, що за всі ці роки склад групи лишився абсолютно незмінний, така зворушлива усталеність мистецьких та світоглядних поглядів у межах однієї творчої спільноти здається взагалі неймовірною. Ще один феноменальний дар гурту — це здатність плідно мовчати. Незабаром має з'явитися лише п'ятий альбом гурту.

 

Дискографія

Студійні альбоми

 • Падая вверх (1989)
 • Komu vnyz (1990)
 • In Kastus (1996)
 • Idem (ще не виданий)

Живі альбоми

 • Рок-екзистенція (1994)
 • Рок-екзистенція (1997)
 • In Kastus In Vivo (1999)

Сингли

 • Ab Ovo Usque Ad Mala (2007)

Збірники

 • Легенди українського року. Кому Вниz (2003)
 • Кому Вниz. Колекція альбомів у форматі mp3 (2006)
 • Реформація: 25 Пунктів (2009)

 

Джерело: Вікіпедія

Офіційний сайт: komuvnyz.com

Фотогалерея групи на ukrcenter.com

Наші Друзі: Новини Львова