Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 09 березня 2021 року

Література :: Біографії

Павло Ар’є

Переглядів: 9650
Додано:
Hi 0 Рекомендую 2 Відгуки 0
Тексти Автора

Павло Ар'є (16 жовтня 1976, Львів) — український драматург, художник-концептуаліст.

 

Біографічні відомості

Народився і виріс у Львові. Від 2004 року живе у Німеччині — у місті Кельн. Грав в аматорському «Російському експериментальному театрі» при Інституті славістики.

Автор п'єс «Революція, Кохання, Смерть і Сновидіння» (видано окремою книжкою, 2007), «Ікона». Обидві п'єси увійшли до шостого тому альманаху «Нова проза» (2007). В липні 2010 року у видавництві “Факт”, окремою книжкою під назвою “Форми” вийшла збірка з трьох п'єс автора.

29 жовтня 2008 року на Харківському театральному фестивалі «Курбалесія» Дніпропетровським театрально-художнім коледжем представлена вистава «Революція, кохання, смерть і сновидіння» реж. Г. Богомаз-Бабій

24 січня 2009 року на сцені Львівського муніципального театру відбулася прем'єра вистави за п'єсою Павла Ар'є «Кольори» (режисер Олексій Кравчук). Ролі у спектаклі зіграли: Жінка в Рожевому — Іванна Кіт, Жінка в Помаранчевому — Анастасія Нєпомняща, Жінка в Червоному — Людмила Савельєва, Жінка у Фіолетовому — заслужена артистка України Валентина Купрiянова, Жінка в Чорному — народна артистка України Жанна Тугай.

 

Фестивалі і відзнаки

2010 - Фестиваль «ДрамаUA» Львів - ФОРТ МІСІЯ. Читання акторами Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса п'єси «Експеримент».

- Літом 2010 п'єса «Експеримент» увійшла в преміальний список найбільшої європейської театральної Бієнале NEW PLAYS FROM EUROPE в німецькому Вісбадені.

- Театральний фестиваль «Драбина». Презентація книги «Форми» і читання монологів з лауреатом шевченківської премії актором Львівського Академічного театру ім. Леся Курбаса Олегом Стефаном

2011 - Переможець конкурсу «Коронація слова 2011»

- переможець конкурсу на участь у міжнародній програмі співпраці British Council Ukraine та театру Royal Court (Лондон) з українськими драматургами.

- учасник ТИЖНЯ АКТУАЛЬНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ П’ЄСИ (Киів). Театральна читка п'єси «Кольори».Сцена - Київський академічний Молодий театр. Режисер Юлія Маслак.

 

П'єси

2004 — «Десять засобів самогубства»
2005 — «Революція, Кохання, Смерть і Сновидіння» 
2006 — «Ікона» 
2006 — «Stolz» (німецькою мовою)
2007 — «Експеримент»
2008 — «Кольори»
2010 — «Людина в підвішеному стані»

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова