Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 28 травня 2020 року

Література :: Біографії

Василь Чумак

Переглядів: 5084
Додано:
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тексти Автора

Василь Григорович Чумак (літературні псевдоніми: С.Віче, Вагр, М. Ічня; 25 грудня 1900 (7 січня 1901), Ічня — 21 листопада 1919, Київ) — український поет, публіцист, революційний, громадський і культурний діяч .

 

Народився 7 січня 1901 року в містечку Ічня на Чернігівщині в селянській родині.

В 1918 році Закінчив гімназію в Городні і переїхав до Києва, де став активним діячем партії боротьбістів. Працював секретарем журналу «Мистецтво» і був співробітником Всеукраїнської літературної колегії при Народному Комісаріаті Освіти УСРР, член літературного угрупування «Гарт». Розстріляний у Києві денікінською контррозвідкою разом із Гнатом Михайличенком за участь в організації повстання проти білогвардійців на Київщині.

Василь Чумак — автор революційно-романтичних поезій, оповідань, нарисів, літературно-критичних і публіцистичних статей («Революція як джерело», «Євангелія Новітнього Заповіту»). Друкувався з 1917 року. Автор виданої посмертно поетичної збірки «Заспів» (1920).

У 1920-их роках була загально-прийнята теза Володимира Коряка про Чумака й інших письменників-боротьбістів (Василя Блакитного, Андрія Заливчого, Гната Михайличенка) як про «перших хоробрих» — основоположників української радянської літератури. Але на початку 1930-их років твори Чумака за приналежність його до боротьбистів були заборонені. У середині 1950-их років Чумака реабілітовано.

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова