Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 22 січня 2021 року

Література :: Біографії

Скрябін

Переглядів: 9777
Додано:
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Скрябін — український музичний гурт. 

 

 

 

Історія клубу

Зібралися ми якось так спонтанно. Взагалі, весь цей Скрябін — це щось таке, може, навіть, мало-мало космічне, тобто воно ніколи не підкорялося ніяким правилам. Ми не робили це для чогось конкретно — ми просто це робили, тому що нам це було в кайф. А в якийсь момент ми зрозуміли, що із цього можна зробити щось нормальне.

Кузьма

Початок 1989—1991

Всі учасники майбутньої групи Скрябін — Андрій Кузьменко (Кузьма), Сергій Гера (Шура), Ростислав Домішевський (Рой, Ростик) і Олександр Скрябін, а також Ігор Яцишин — влітку 1989 року працювали в різних групах на студії «Sпати» у невеликому містечку Новояворівську в Західній Україні. Усіх їх звела разом випадковість: всі інші роз'їхалися, когось забрали в армію, хтось поїхав вчитися, і майбутні учасники гурту залишившись на самоті, раптово вирішили записатися.

Рішення записати пісню «Feel The Pain», а також її україномовну версію «Чуєш Біль» і інструментальний варіант, було прийнято 29 червня 1989 року.

Звукорежисером викликався бути Скряба, на бас-гітарі грав Ростик, на клавішних — Шура, на ударні посадили Яцішина, а Кузьма виконував почесну роль вокаліста, автора текстів та музики. Хоча сам Кузьма зі страхом і соромом згадує рівень свого тодішнього вокалу. Запис виконувався на бобінному магнітофоні. Як це не дивно, новоутворена група не розбіглася після запису, а вирішила працювати далі, для чого залучила до зйомок кліпу Володимира Зайковського й продовжувала записувати нові й нові пісні. Альбом «Чуєш Біль» складався з 12 композицій. Пісні магнітоальбому «Чуєш Біль», що записувався на «Sпати» до грудня 1989 року, дублювалися англомовними версіями. Деякі пісні писалися спочатку на англійській, а потім вже перекладались на українську. Запис альбому й активне життя гурту закінчилося з вступом Роя в армію.

У тому ж 1989 року збірна команда студії «Sпати» під назвою «Сидіння Разом» поїхала на перший авангардний фестиваль «Вивих» у Львів.

Назва «Скрябін» з'явилася 6 липня 1989 року. Зайковський, збираючись відіслати знятий кліп на якийсь авангардний фестиваль у Москву, «резонно запитав, як це все назвати в титрах?». У той момент із ними на студії не було саме Скряби. Учасники гурту вирішили «підставити» його, і назвали групу його прізвищем. Хоча й слово це їм сподобалося: коротке, трохи екзотичне, легко запам'ятовується. Ще й композитор такий є.

В 1991 році Скрябін у трохи зміненому виді вперше виступив на великій сцені. Кузьма, покликавши Шуру, що приїхав на канікули з Білорусії, Скрябу й К'юра (Андрій Штурм), з назвою «Андрій Кілл» відправився в Запоріжжя на другий фестиваль «Червона Рута». Вони зіграли там три пісні: «Олля», «Самотній В'язень» і «На Даху (Добре)». Остання посіла третє місце в жанрі поп, що й дотепер залишається страшною загадкою для учасників гурту, тому що виконувалася вона тоді дуже низьким і не в тему фальшивим вокалом переляканого Кузьми. Після «Червоної Рути» «Андрій Кілл» підписав нещасливий контракт, що «скрябінці» одноголосно називають найстрашнішим у своїй історії. Він був укладений зі «Студією Лева», і його строк становив 13 років. Але завдяки цій угоді вони одержали можливість записати на «Студії Лева» альбом «Мова Риб», що був першим матеріалом Скрябіна, який вийшов на касеті й був розповсюджений протягом року завдяки старанням Барда (Віталій Бардецький, друг гурту).

Перший виступ гурту Скрябін у першому складі відбувся у 1991 році у військовій частині.

Коментар Шури щодо цього концерту:

У залі було двоє людей і двісті солдатів, і вони постійно кричали й підкидали шапки нагору

1992—1994

В 1992 році гурт до співробітництва запросило перше на Україні продюсерське агентство «Ростислав-шоу», директором якого був Ростислав Штинь. Одержавши в безкоштовну оренду добрі, на той час, музичні інструменти й першу стабільну заробітню платню вони записали у студії «SПАТИ» перший серйозний музичний матеріал — альбом «Технофайт». Із цим матеріалом вони об'їздили маленький міський концертний тур з «живим» звуком.

Всі серйозні плани й наміри тріснули в один момент — «Ростислав-шоу» перестало існувати. «Технофайт» залишився в аматорському записі й тільки три треки: «Сам», «Не вмирай», «In your eyes» були записані в студії агентства й згодом увійшли в альбом «Мова Риб». Деякі інші пісні теж були «конкретно перероблені», перезаписані і ввійшли до наступних альбомів гурту.

Повернувшись на «Студію Лева», гурт записує останню пісню на альбомі «Технофайт» — «Нікому то не треба», що дуже влучно характеризувала настрій групи та її погляд на власну творчість на той час. Із записом цієї пісні в 1993 році група зупинила свою діяльність.

У той час Кузьма й Шура вчилися, Ростік уперше поїхав до Москви. За допомогою Барда саме в цей період гурт робить декілька авантюрних подорожей у Німеччину. У Берліні у них з'явилися справжні друзі — всесвітньо відомий гурт «Camouflage», лідер якої Хайко Майлє подарував Скрябіну їх перші власні клавіші «AKAI». Скрябін грає в нічних клубах у стилі new romantic й техно. Саме на таких виступах Кузьма і юний Шура почали експерементувати з діджейським устаткуванням і сучасними звуками, що через пару років вилилося в музичний проект «Молотов-20». Подорожі в Німеччину відбувалися на старенькій «Побєді».

Період важких спадів, коли група перебувала на грані розпаду, скінчився в середині 1994 року, коли Тарас Гавриляк (Тері), у минулому співробітник «Ростислав-Шоу», запропонував гурту свій менеджмент. Це була людина з певними зв'язками й великою енергією. Назбиравши із всіх своїх знайомих грошей, позичивши деяку суму грошей навіть у власних батьків, Тері восени 1994 року силою витягає Кузьму, Ростика, Шуру й Скрябу в Київ, де протягом семи ночей був записаний альбом «Птахи». Перед цим вони забракували дві студії, які їм «зовсім не підходили».

Перший успіх. 1994—1997

Кузьма згадує:

Чисто випадково ми потрапили на студію «Nova», де дуже здивувалися, побачивши комп'ютерну програму «Master Track Pro-5», з якої вже були знайомі. Аранжирувальник студії Жан Болотов допоміг нам в'їхати в тонкості звукової какофонії. Виявилося все легко й зручно, та й звук нам підходив. Нам потрібно було укластися в визначені строки, тому що в нас була обмежена сума грошей. (600 доларів, які були подаровані незнайомим меценатом). Потім два дні записували вокал і три дні зводили. Цікаво, що самі хітові пісні — «Птахи», «Змучений», «Мудрий, бо німий» вийшли швидше всього. Коли ми прийшли, ми не знали що ми будемо писати. Весь музичний варіант ми накопичували з нуля. Нічого в голову не лізло, і ми почали згадувати щось зі старих речей — «L'amour Attack», «Плани», «Наприклад». А за пісню «То для нас» мені й дотепер небагато соромно, тому що вона була придумана за 15 хвилин і була якби дописом до альбому. «Птахи» ми теж написали за 20 хвилин. Через цю пісню ми із Шурою ледве не побилися. Я видумав свою партію, він свою. Кожний відстоював свою точку зору. Зрештою залишили обидві. А назва альбому з'явилася начебто сама собою: справа в тому, що пісня «Птахи» не ремікс, а цілком нова композиція. Тижня дві ми сумнівалися, але потім так і залишили цю назву.

Альбом «Птахи» був першою роботою, що принесла групі Скрябін популярність у всій Україні. З періода, коли цей альбом був записаний на студії «Нова», для гурту почався новий період. Альбом вийшов на касетах навесні 1995 року (випуск фірми «Київ Eurostar») і восени на CD (фірма «Караван CD», яка взяла на себе всі витрати на запис), але композиції з нього вже з осені 94-го почали з'являтися у різних хіт-парадах. До березня 1996 року було продано 600 CD й 4000 касет, з них майже 2000 тільки у Львові. Там моментально з'явився піратський альбом «На небі».

Скрябін протягом 1995-ого року бере участь у багатьох фестивалях та акціях (всього 52 — комерційні та некомерційні). Також дає багато концертів (одного разу 25 концертів за три тижня). Фестивалі — «Мелодія'95» (перше місце за пісню «Птахи»), «Нові зірки старого року» (друге місце), «Вітер зі сходу», «Музичний сендвіч», «Марія», «Berlin Independence Day», «Попсо Франко», «Донецьк запрошує друзів», «Форум для діаспори з Канади», «Таврійські ігри-1995» «Музиканти проти наркоманії й алкоголізму».

В 1995 році на студії «Новий Простір», був записаний альбом «Молотов-20», що після швидкого розриву зі студією залишився невиданим. Музика на альбомі була за словами учасників «чистим авангардом», але публіка сприймала тільки старі і відомі пісні. Тому матеріал був переданий Тері без усякої надії на видання.

У програмі «Саундпарк» Кузьмі із Шурою урочисто вручили перший зразок CD «Птахи». Цей диск Кузьма відвіз у Карпати, де зарив його разом з CD-плеєром і написав заповіт, відповідно до якого через 100 років (в 2097 році) буде обнародуване місце поховання, і кожний зможе відкопати скарб і прослухати CD. Такої ж долі послідували диски «Казки» і «Мова Риб».

Студія «Nova», спостерігаючи успіх молодої команди, охоче запропонувала їм стабільний контракт. 1 січня 1996 року був підписаний контракт на 1 рік, відповідно до якого гурт повинен був записати свій новий матеріал саме на «Nova». Скрябін уже притерся у столичних колах, Шура захопився рейвом і активно писав останні треки на «Молотов-20», а Ростік знову поїхав до Москви. У всіх інтерв'ю того часу Кузьма досить категорично висловлюється на тему того, що він і Шура — це кістяк групи, а Ростік і Тері «відносяться до людей, які приходять й ідуть». Спочатку контрактного періоду Кузьма хотів випустити одразу три альбоми, один із яких буде обов'язково в живому виконанні і за участю друзів гурту. Але всі ці три проекти злилися в одному. «Казки» записували півроку. Матеріал для платівки брався з усіх старих альбомів, крім «Мови Риб». Проект об'єднання багатьох музикантів відобразився в запрошенні до запису «Казок» великої кількості друзів музикантів. Допомогли з музикою Жан Болотов й Олег Барабаш; підспівували й пригравали великі друзі і колеги Скрябіна — Андрій Подлужний (Нічлава) і Костянтин Тараненко з «Нічлава блюз», Геннадій Дьяконов із групи Білик, Олег Лапоногов із «Табула Раса», Олег Комлач, Лєсік Турко, Віталій Климов,El Кравчук. Відгукнулися люди з Львова, навіть приїхала Ярка Якубяк з гурту «Мертвий Півень», але записати її не встигли. Під Новий 1997 рік альбом «Казки» у двох частинах був записаний і зведений, і «Національна Аудікомпанія» (NAC) одержує матеріал для тиражування. Кліп на трек «Train», почав розкручуватися навіть першою версію (друга версія кліпа у 1997 році) і посів перше місце в хіт-параді програми «Території „А“». Файл:Train Skryabin.jpg Одночасно, гурт займався перевиданням альбому «Мова Риб» на «Студії Лева». Перевиданий з ліпшою якістю, альбом по змісту відрізняється на 50 % від «львівського запису». Альбом вийшов одночасно з «Казками» але не рекламувався. Вибір «який альбом покупати?» музиканти віддали слухачам. І більшості фанів сподобався «новий-старий» альбом аніж «Казки».

30 травня 1996 року відбувся конкурс «Території „А“», що називався «Територія — Данс», у якому Скрябін змагався з гуртами «Грін Грей» та «Аква Віта». Перемога Скрябіна одразу була запланована, вона й відбулася з рахунком 4:1. Однак те що сценарій був з самого спочатку запланований визвало обурення «скрябінців». На «Таврійських іграх-96» І Скрябін одержав почесне звання «Кращій поп-гурт року». Вони одержали також нагороду — поїздку в круїз, і Кузьма відправився в Туреччину. Незабаром після цього Кузьма із Шурою, а також приїздами з'являється Ростик, засіли на «Nova» і почали працювати. У листопаді була зроблена перерва на зйомки кліпу «Той Прикрий Світ», що виявився надзвичайно вдалим і відразу попав на вершину хіт-парада «Території „А“», з якою Скрябін співпрацював.

На Кузьму та Шуру був постійний натиск з боку Тері, Юрія Нікітіна (продюсера «Nova» і Ірини Білик) і «Терріторії-А». Всі перераховані вище активно намагалися змінити музичну політику групи згідно зі своїми смаками й поглядами. Скрябін пожертвував часом для студії «Nova» — ціле літо гурт їздив як «розігріваючі» для концертів Білик (на той час вона була популярніша і відоміша). У багатьох містах, навіть, за гуртом закріпився імідж «підтанцовки» Білик.

Відомі слова Кузьми на одному з концертів: «Люди, я знаю, що ви прийшли не на нас, але настане час — і ми будемо збирати такі ж зали самі». Але незважаючи на ролі не-лідерів Кузьма до сих пір вдячний NOVA і Білик (з якою ще буде дует).

Восени Кузьма дебютував на каналі УТ-2, як ведучий музичної сторінки в програмі «Бомба», щоправда програма довго не протрималась в ефірі.

У другій половині 1996 року Тері вдалося домовитись з фірмою «Караван CD» за випуск диску «Молотов-20», який отримав назву «Molotov-Zwanzig». Він робив це як сюрприз, нічого не повідомляючи іншим членам гурту, які потім були шоковані від такого подарунка.

Після завершеня роботи Кузьма і Тері вирішують розійтись, Тері лишається продюсером «Молотова» і переходить директором в групу Табула Раса. У прес-релізі щодо цього було сказано: «Безумовним є те, що внесок Тері в кар'єру Скрябіна дійсно дуже великий, і нажаль, що несумісність характерів не дозволяє нам працювати разом …».

1997—2000

У цей час повертається з Москви Ростік, що енергійно хапається за усі справи одночасно і стає продюсером, менеджером, бас-гітаристом, пресс-аташе. З нового 1997 року контракт із «Nova» продовжений ще на рік. Відновляється концертна діяльність групи. Із січня 1997 року кліп «Той Прикрий Світ» — постійна реклама групи — залишає «Територію „А“». Вже 13 січня в «Параді хіт-парадів» у Києві «Train» займає 6 місце, «Мудрий, бо німий» — 17. А через три дні компанія «NAC» випускає не одну, а відразу три касети гурту: це «Казки» (том 1, том 2) і довгоочікуваний «Мова Риб», якому Олег Літвіненко надав «нове обличчя». Із цього дня починається «Золота ера» Скрябіна, який зміг розповісти свої «Казки» всій Україні за допомогою касет з ефемерною фізіономією Кузьми. «Казки» створили тимчасовий ажіотаж навколо групи. Принципово змінилося ставлення до гурту критиків, а сам гурт обрав собі новий імідж.

 Протягом березня відбулися декілька сольників, зібрані гроши з котрих повністю пішли на покупку нового обладнання для студії «Sпати». Почалися переговори з «Global Ukraine» про відкриття веб-сторінки в інтернеті. Вона відкрилася 4 червня 1997 року за допомоги директорів фірми Юрія Коржа і Віктора Форсюка.

У травні 1997-ого гурт багато виступав. Були записані кілька концертних версій старих пісень — «Operator», «Танець Пінгвіна», «Холодний Смак».

А 23 травня 1997 року, трапилося те, чого усі «скрябінці» давно чекали — за підтримки фірми «Dines Trade» у ДК Київського Інституту Інженерів Цивільної Авіації відбувся перший в історії гурту сольний концерт. Він тривав близько дві години, а на великому відео-екрані час від часу плавали риби і з'являлися уривки старих фільмів, знятих щє у Новоярівську Зайковським.

За червень Скрябін дав 22 концерти, що не дуже позитивно відбилося на працездатності учасників групи. 15 червня, у той день, коли хлопці давали сольний концерт у Вінниці, у Києві на «Караван CD» були офіційно презентовані касета «Молотов-20» й CD «Мова Риб».

2 липня 1997 року на офіційній web-сторінці в інтернеті була розміщена заява Кузьми: «Нарешті-те купу залозок, що уже п'ятий місяць заважає мені ходити будинком, можна з гордістю назвати „Sпати“. Дякуємо дітям з фірми „BITA MUSIC“ — це вони дали нам можливість упакуватися, як нормальним яворівцям, аж по самі яйця!».

5 липня гурт несподівано для самого себе стає «Найпопулярнішим альтернативним гуртом» 1997 року. Спочатку вони повинні були змагатися з «Табула Раса» у номінації «Краща поп-група», але раптом з'явилася вищезгадана номінація, і гурт отримав нагороду фестивалю — перо жар-птиці.

На День Незалежності України (24 серпня), Скрябін спочатку вдень дає концерт у Львові. Відігравши повну програму гурт направляється в аеропорт і летить до Києва, де також дає концерт з нагоди свята.

4 листопада Кузьма, Шура й Ростік дали велике інтерв'ю в програмі «Територія „А“», у якому вперше був оприлюднена адреса Всеукраїнського Клубу фанатів Скрябіна «Казка».

20 листопада — офіційний день відкриття студії «Sпати» у Києві.

В січні Кузьма веде програму «CD ROM» на радіо «Супернова» під ім'ям DJ Smith, і крутить музику вживу на платівках(?). А вже восени 1997 року після виходу «Казок» та коли Кузьмі знову більше імпонувала неоромантика, Кузьма з Ростіком, узявши свої старі англійські прізвиська, за допомогою Романа Кальмука з радіо «Столиця» почали випускати на цій радіостанції свою власну програму «Клітка», у якій ставлять ту музику, що їм подобається. (Програму можна почути щонеділі з 21-00 до 00-00, але тільки в столиці, та якщо Ростік або Кузьма знаходились у Києві).

14 грудня в Києві відбувся концерт «Пісня Року», де Скрябін переміг у номінації «Краща альтернативна група року».

17 грудня Скрябін переміг у номінації «Краща альтернативна група» в «Параді хіт-парадів» «Території „А“» і «12-2». Музиканти вирішили підтвердити свою альтернативність, вийшовши виконувати пісні в костюмах із краватками. Кузьма оголосив: «Пісня „Годинник“! Слова — я! Музика…(подивився на Роя і Шуру)…теж я!». А для отримання нагороди гурт вийшов в новорічних тигрових масках.

Після Нового Року вони працюють вже у новій студії, вирішають фінансові питання. З 6 по 9 січня вони були в Новояворівську, де святкували Рождественські свята й День Народження Шури разом з його батьками. Повернувшись після цього, «Скрябіни» задумали нечувану акцію — офіційний з'їзд представників фан-клубів, спонсований партією зелених. Це повинен був бути перший у світі з'їзд всіх філій одного фан-клубу, цілком і повністю проведений і забезпечений гуртом.

18 січня 1998 року цей з'їзд відбувся. На нього приїхало близько 30 осіб, з них 15-20 з інших міст. Хоча організація акції не була ідеальною, всі, хто прийняв у ній участь, одержали від неї дійсне задоволення. Представникам фан-клубів і засобам масової інформації було повідомлено про співробітництво Скрябіна із партією зелених, бажаючим вручались рекламні календарі, футболки й листівки гурту і партії зелених.

Після цього, з 2-го по 27-е березня, відбувся «зелений» тур по Україні. Разом з Юлією Лорд, яка теж була у цьому турі, була записана пісня «Брудна, як ангел». Після туру гурт декілька місяців записує новий альбом, який вийшов у липні і отримав назву «Танець Пінгвіна». Щє до його вихіду був знятий і розкручувався кліп на заголовну пісню. Паралельно відбувався запис альбому «Seks» для Молотов-20.

З 1-го по 4-е серпня Скрябін знову бере участь в «Таврійських Іграх», де був висунутий одразу в 7 номінаціях — рекорд фестивалю.

23-го серпня сольник у Львові. А 24-го в Києві. Після цього концерту гурт відпочивав аж до середини жовтня. У цей час лейбл Boom Records випустив CD з перезаписаним наново альбомом «Технофайт».

24 жовтня у Львові презентуються нові пісні: «Стриптиз», «Власний Космос», «Медор» і кавер-версія на «Behind the wheel» гурту «Depeche Mode» «Я твій пасажир». Вирішено, що альбом «Хробак» вийде у двох версіях — великий, і обмежений варінт.

7 грудня 1998 на концерті «Мелорами» у Запоріжжі були презентовані пісні «Вмер», «Ліг спати і вмер» і нова версія «Стриптизу». Також було виконано «Танець пінгвіна», «Победа» і пісні з нового альбому — «Клей», «Медор», «Власний космос», «Я твій пасажир».

14 грудня гурт повідомлено, що в Росії записаний диск із каверами на пісні Depeche Mode, де Скрябін був єдиним українським гуртом з піснею «Я твій пасажир».

16 грудня на церемонії нагородження «Золотої Жар-Птиці», гурт отримує лише одну нагороду (з семи номінацій) — «краща поп-група». Кузьма повідомляє публіку, що кліп на пісню «Брудна, як ангел» вже змонтований, і незабаром вийде в ефір.

22 грудня Ростік підтверджує що «Хробак» вийде 15 лютого наступного року.

27 грудня презентується кліп на пісню «Брудна, як ангел», зняту режисером Віктором Прідуваловим.

У 1999 році разом із співаком Андрієм Підлужним «Скрябін» розпочав етно-проект «Еутерпа» — синтез прадавнього автентичного фольклору та сучасних технологій — згодом три пісні вийшли в Канаді на синглі. Також «Скрябін» склав акомпанемент Тарасові Чубаєві в запису альбому пісень вояків ОУН-УПА «Наші партизани».

2000—2009

Влітку 2000-го, після запису альбому «Стриптиз», музиканти посварилися між собою — промайнув слух про розпад «Скрябіна». Та врешті музиканти дійшли згоди — Рой більше не виходитиме на сцену з гуртом, проте залишиться його директором. Кузьма з Шурою та сесійними «живими» музикантами досить швидко зробили альбом «Модна країна».

В жовтні 2001-го студія «SПАТИ» власним коштом випустила на компакт-дискові попередній альбом «Стриптиз», а невдовзі побачив світ і сольник Шури «Mechanical Love». Також лейбл «Атлантік» випустив міні-збірник «Спатанка #1. Вафlee або печиво в клітинку» — записи різноманітних панківських проектів студії «СПаТи», що відзначалися ненормативною лексикою в текстах і, незважаючи на повну відсутність реклами, мав досить пристойний тираж. До кінця року закінчився контракт з «Таврійськими Іграми» і студія «СПаТи» знову стала віртуальною. Проте це не завадило «Скрябіну» швидко знайти нових покровителів у вигляді виборчого блоку «Команда озимого покоління» — до весняних виборів терміново був записаний і видрукуваний альбом «Озимые Люди», пілотований відразу п'ятьома відеокліпами. Заради цього була відкладена робота над проектом осучаснених весільних пісеньок «Kozzzak Діско», над яким Кузьма працював ще від весни 2001-го. Його відео-промоція, під патронатом Олександра Пономарьова та продюсерського центру «З ранку до ночі», розпочалася в квітні. Невдовзі лейбл «Атлантік» перевидав доповнений альбом «Стриптиз +». Розвиток «Kozzzak Діско» остаточно загальмувався і, щоб робота дарма не пропала, в листопаді 2002-го все той же лейбл «Атлантік» опублікував альбом як є. Дружня атмосфера у групі зникає остаточно: Ростислав Домішевський покидає групу і починає працювати з Юлією Лорд, а згодом і на телебаченні…

Майже весь наступний альбом «Скрябіна» в лютому-березні 2003-го записував в Євпаторії в студії групи «Зурбаган» її лідер Паша Шевчук (Пікассо), а зводився він, за продюсуванням Іллі Лагутенка, в лондонській «Mayfair Studios» Джоном Хадсоном. Компакт «Натура» в травні 2003-го випустив лейбл «Lavina Music». Шура ще брав участь у записі альбому, але напередодні його релізу стало відомо, що він узагалі полишає гурт — грає в «Другій ріці» та допомагає Андрію Підлужному відновити проект «Нічлава». До всеукраїнського туру на підтримку диска «Натура» тимчасово встановлюється новий склад «Скрябіна» — Кузьма, Олександр Мельник (бас, екс-"CrossFire", «Квартет-44»), Олексій Зволинський (Зваля) — гітара, Володимир Паршенко (Івнінг) (барабани, екс-"Страшний головний біль"), — ще долучилися клавішник Олександр Стрілковський та лідер хмельницької хардової «Мотор'ролли», гітарист Сергій Присяжний. Своє 15-річчя вже оновлений Скрябін відзначив «Альбомом (1989—2004)» — ремікси старих і нових пісень.

Під час Помаранчевої революції, коли учасники Скрябіна підтримували різні політичні сили, після концерту Кузьми за провладні сили, Ростик та Шура публічно на 5 каналі звинувачили Кузьму.

Цитата Домішевського: Кузьменко поставив під приціли автоматів тисячі людей, які стоять зараз на Майдані. До них приєднався і Підлужний, який працював з Кузьмою з 90-х років. Можливість з'єднання старого складу Скрябіна була перекреслена і почалася нова ера в історії гурту.

Кузьма почав творити кардинально іншу музику, ніж старий склад групи. 14 квітня 2005 року вийшов альбом «Танго», який став дуже успішним. Утвердився і новий постійний склад гурту: Кузьма — вокал, музика, тексти, Зволінський Олексій — гітари, аранжування, Сухоносов Костя — клавіші, аранжування, Глітін Костя — бас гітара, Колісниченко Вадим — барабани, а згодом і Олена Розумна — бек-вокал. Альбом «Гламур», що вийшов 14 вересня 2006 року, продався тиражем 70000 примірників. 20 травня 2007 року відкрився новий, значно перероблений офіційний сайт гурту. 27 липня 2007 року виходить альбом-проект латиноамериканських версій кращих хітів групи — «Скрябінос Мучачос».

На осінь 2007 року Скрябіном було заплановано велике турне по 25 містам України у підтримку нового альбому — «Про любов?». Тим не менше тур з незрозумілих причин було відмінено.

Новий альбом гурту Скрябін «Про любов?» був виданий 22 листопада 2007 року. Кузьма підготувався до видання свого сольного проекту в стилі "нью-романтік". В січні 2008 року Олена Розумна покидає групу в надії створити власний проект.

Новий альбом гурту під назвою "Моя еволюція" вийшов в грудні 2009 року. Було знято кліпи на композиції "Тепла зима", "Кинули", "Випускний", "Пусти мене" і "Квінти". В підтримку альбому організовано концертний тур по містах України.

 

Учасники гурту

Андрій Кузьменко (Кузьма)
Олексій Зволинський (Зваля)
Костянтин Сухоносов
Костянтин Глітін
Вадим Колісніченко

 

Колишні учасники гурту

Ростислав Домішевський (Рой)
Сергій Гера (Шура)
Олександр Скрябін
Андрій Штурма (К`юр)
Андрій Підлужний (Нічлава)
Володимир Паршенко (Івнінг)
Олександр Мельник
Ігор Яцишин
Розумна Олена

У концертній діяльності гурту брали участь:
Сергій Присяжний (Сєня)
Олександр Стрєлковський

 

Дискографія

Альбоми

Чуєш біль (1989)
Мова Риб (1992)
Технофайт (1993)
Птахи (1995)
Мова Риб (1997)
Казки (1997)
Танець Пінгвіна (1998)
Хробак (1999)
Технофайт 1999 (1999)
Еутерпа (1999)
Птахи повернулись (1999)
Модна країна (2000)
Стриптиз (2001)
Стриптиз+ (2002)
Озимі люди (2002)
Натура (2003)
Альбом (2004)
Танго (2005)
Гламур (2006)
Скрябiнос Muchachos (2007)
Про любов? (2007)
Моя еволюція (2009)

Сингли

Танець душ (1998) - Максі сингл разом з Ю.ЛорD
Мовчати (2003)
Пусти мене (2010)

Інші проекти та записи

Molotov Zwancig (1996)
Скрябін, Тарас Чубай I Друзі - Наше різдво (1999)
СПАТАНКА #1 - ВафLEE (1999)
Скрябін, Тарас Чубай - Наші партизани (2000)
Molotov 20. Mechanical Love (2001)
Kozzzak Disco 2003 (2002)
СКРЯБІН Українська колекція (2003)
СКРЯБІН Дискографія на 2CD. CD1 (2005)
СКРЯБІН Дискографія на 2CD. CD2 (2005)
Скрябін. Videos (DVD) (2005)
Триб'ют групи «Скрябін»' Через чужі окуляри' (2006)
СКРЯБІН Дискографія на 2CD. CD1(420 хвилин музики)" (2007)
СКРЯБІН Дискографія на 2CD. CD2(400 хвилин музики)" (2007)
СКРЯБІН Дискографія на 3CD. CD2 (МР3) (2008)

Також зусиллями фанатів час від часу видаються триб'юти на старі пісні, ці триб'юти виключно мають хакрактер "інтернет-релізу" та не є комерційними.

 

Відеокліпи

Чуєш біль (1989). Режисер — Володимир Зайковський
Вошо (1990). Режисер — Володимир Зайковський
Коридор хористів (1990). Режисер — Володимир Зайковський
Самотній в'язень (1990). Режисер — Володимир Зайковський
Train (перша версія) (1993). Режисер — Володимир Зайковський
Open (Molotov-20) (1995). Режисер — Володимир Зайковський
В очах (1995).Режисер — Віталій Докаленко
Мудрий бо німий (1995).Змонтований з концертних записів.
Train (друга версія) (1995). Режисери — Володимир Зайковський і Микола Невмержицький
Той прикрий світ (1995). Режисер — Віктор Приходько
Казка (перша і друга версії) (1997). Режисер — Віктор Приходько
Танець пінгвіна (1998). Режисер — Віктор Приходько
Фото (Брудна як ангел) (1998). Режисер — Віктор Придувалов
Хробак (1999). Режисер — Володимир Зайковський
Клей (1999). Режисер — Віктор Придувалов
Миколай Бородатий (ремікс) (2000)
Бультер'єр (2000).Режисер — Ернест Гранн
Чорнобиль форева (2000). Режисер — Ернест Гранн
Буль мікс (2001). Режисер — Михайло Шелепов
Негри люблять молоко (2001). Режисер — Михайло Шелепов
Зламані крила (2001). Режиссер — Тарас Хімич
Любити платити (2002). Режисер — Максим Рожков
Герой (2002). Режисер — Хи́мич Тара́с
Усталі (2002). Режисер — Тарас Химич
Шукав свій дім (2002). Режисер — Тарас Химич
Нова «Статуя свободи» (2002). Режисери — брати Стєкольнікови
Party на хаті (Kozzzak Disco)(2002). Режисер — Михайло Шелепов
Червоні колготки (2002). Режисери — брати Стєкольнікови
Мовчати (2003). Режисер — Віктор Придувалов
Спи собі сама (2003). Режисер — Віктор Придувалов
Наш останній танець (2003). Режисери — Володимир Зайковський і Михайло Шелепов
China wall (2003). Режисер — Володимир Зайковський
Я сховаю тебе (Любов) (2004). Режисер — Володимир Янощук
Люди, як кораблі (2005). Режисер — Віктор Придувалов
Західний кордон (2005)
Ти мені не даєш (перша версія) (2006).
Ти мені не даєш (друга версія) (2006).
Старі фотографії (2006). Режисер — Катерина Царик
Падай (2006).
Кольорова (2006).
Гламур (2007).Режисер — Андрій Кузьменко
Хлопці-олігархи (2007).
Мумій троль (2008)
Пающіє труси(feat.Пающіє труси)(2008)
Повінь(2008)
Шмата(2008)
Тепла зима(2008)
Кинули(2009)
Випускний(2009)
Пусти мене (2009)
Еволюція (2010)
Квінти (2010)
Джаламбай (2010)

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова