Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 28 вересня 2020 року
Автори > Українські > Народна Творчість  ::  Тексти > Жанри > Стаття  ::  Тексти > Тематики > Історична

Волинь - Центр Імперії Аттіли

Переглядів: 7923
Додано: 01.11.2005 Додав: Oleksa  текстів: 3
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 1
Волинь - ЦЕНТР ІМПЕРІЇ АТТІЛИ

Описуючи похід Аттіли в Італію, Йордан зауважує, що по завершенні його король гунів повернув своє військо і рушив на північ - “за Данубій” (Дунай). Куди ж пішов Аттіла з Італії і де ж був центр його земель?

Нам відомо, що з осіб, яким можна довіряти, єдиний, хто побував на території гунської держави - це Пріск Паннійський, який ходив у складі римського посольства до Аттіли. Що ж повідомляється про шлях цього посольства? Ось що говорить про це Йордан, який почерпнув свої відомості від Пріска: “... Переправившись через величезні ріки Тізію, Тібізію і Дрікку, ми прийшли до того місця, де колись загинув від сарматської підступності найхоробріший з готів - Відігойя; звідси ж досягли міста, неподалік в якому стояв Атілла ...” У Пріска констатує .....
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
  • 0 0
    Конечна просьба мене звязати з автором статей про Атиллу та гунів. Я історією займався з дитинства спеціально України Греції та Риму. Маю багато цікавої інформації в голові з якою хотів би з ним поділитися. Автор є на правильному шляху. Треба піти тим шляхом але в більш широкому контексті щодо всієї історії України. Це може привести до її цілковитого переписання. Поясню на пальцях. Почитайте Прокопія Цесарійського але в хорошому науковому перекладі Anecdota і Пріска Паннійського але не в Дестунися а зарубіжних перекладах C.Mierow. При описі гуннів ми маємо классичний опис козаків і Українців загалом і у деталях. Тепер порівняйте з Нестором літописцем. Він про гуннів взагалі ні слова хоча і згадує Обрів. Пріск також згадує Avares як тих які змінили гуннів на границі Римської Імперії. Нестор Він що забув гуннів. Адже те все що він описує було в той самий час бурхливого зародження початків України. Висновок є один Скіфи так себе називають самі Гунни та і Пріск є ті самі Поляни- наші предки. Вони нікуди не мігрували і спокон віків там жили і нікуди безслідно не щезли. Історичні Стереотипи треба міняти і базуватися на фактах почерпнутих з першоджерел а не їх паскудному і безграмотному тлумаченні людьми з 14-16 ст тих самих які вірили що сонце обертається навколо землі.
Наші Друзі: Новини Львова