Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 20 лютого 2020 року
Тексти > Жанри > Легенда  ::  Автори > Українські > Народна Творчість

Лицар Кривоніс

Переглядів: 6370
Додано: 22.02.2003
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 1
Давно то було. Який би ворог не приходив, гордого народу не міг скорити. Не один завойовник знаходив на Замковій горі свою могилу. А наші предки жили вічно.
Внизу Замкової гори лежить прадавнє місто Кременець. Бо, наче кремінь, стояло в годину ворожих нападів. Бувало, горіли села, плакали люди, кров'ю закипала земля. Буйний вихор ординців все спопеляв на своєму шляху. Та їх зупинили стіни гордоі'0 міста Кременця. До яких тільки хитрощів вороги не вдавалися - не могли взяти його твердині. Тисячі трупів лежали, ніби прокляття хану, який послав сюди їх на погибель. З-під стін Замкової гори відходив осоромлений хан Батйй, бо не міг взяти твердиню.
Та розвився якось буйний Хміль по всій Україні та з народом добру руку мав, гнав кляту шляхту. Отут з наказу Хмельницького гуляв славний .....
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
  • 0 0
    Народна любов до Максима невмируща, але дуже скупа iнформацiя про його характер, духовний стан, не кажучи про власне життя i походження. Саме таку народну любов до героя, героя-легенди iпоказав автор. Молодець.
Наші Друзі: Новини Львова