Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 22 жовтня 2020 року

Нарід чи чернь?

Переглядів: 44138
Додано: 06.05.2003
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 3
При першому погляді на дійсність це питання не дає нам покою. Воно врізається в
нашу свідомість, воно переслідує нас вдома, на вулиці, в установі, на базарі, у
трамваї... На кожному кроці наших трагічних буднів у першу чергу бачимо чорним
по білому писане: Хто ми? Нарід чи чернь? Нація чи маса?... Організована,
свідома, вигранена збірна одиниця чи юрба без'язиких і безликих постатей? І дати
на це одразу, без вагань, виразну відповідь ми тоді вагаємось.
Чому? Бо ми не переконані внутрішньо, що весь той людський матеріал, який
заповнює будинки і вулиці наших міст, вповні і незастережно заслуговує на назву
нарід Бачимо явища, бачимо обличчя, чуємо мову, оцінюємо вчинки і з потрясаючим
душу жалем стверджуємо, що величезна маса живих людинопо .....
 

Відгуки 3

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
  • 0 0
    Здається, наче твір написан вчора або сьогодні - так яскраво автор передав найболючішу проблему сучасного українського суспільства. Але ж коли серйозно задумаєшься над тим, що стаття, написана пятдесят років тому, залишається і досі актуальною, стає дійсно страшно: що буде з нашою нацією далі? Якщо ми, українці, не змогли викоренити цю проблему за 50 років, то чи зможемо ми зробити це за 10? До того ж сьогодні, на превеликий жаль, лише одиниці мають більш-менш конкретні уявлення щодо національної свідомості й людської гідності. Не знаю, як по інших регінах України, але у нас в Одесі частіше почуєш: "И шо то ано такое - эта национальное сазнание? ....(здесь может быть кто и что угодно) ево знает! Жили как-то без этава, и еще праживем!" Отже, що маємо-те маємо! Та на щастя, не все так погано, бо були,є і будуть в Україні такі люди, як Улас Самчук, яким не все одно, якою мовою розмовляють в нашій країні, чиїми іменами названі вулиці та площі міст, і,нарешті, яка доля чекає на наш народ. Хто знає, можливо, наполегливою працею та непохитною волею саме цих людей ми зможемо впевнено виголосити на весь світ: "Ми -УКРАЇНЦІ! Ми -НАРОД, ЯКОГО ПРАВДИ СИЛА НІКИМ ЗВОЙОВАНА ЩЕ НЕ БУЛА!"
  • 0 0
    Рассказы Уласа Самчука мне очень нпавятся потому что в них отображается наша жизнь. ЛЮБИТЕ ЖИЗНЬ, ВЕДЬ ОНА ДАЁТСЯ ТОЛЬКО ОДИН РАЗ!:)
  • 0 0
    Прекрасна стаття! Коротенька, але надзвичайно правдива і корисна для всіх нас, так званих українців, сьогодні. Найголовніше в ній те, що вона не втратила своєї актуальності і сьогодні, скоріше навіть навпаки. Читаєш - що про сьогоднішні дні писано. Навіть зараз, мабуть, не знайти такої сильної статті щодо цієї болючої теми, аніж ця, якій вже більше 50-ти років. Безперечно, Улас Самчук зробив велике діло, написавши цієї невеличкої, але надзвичайно майстерної статті.
Наші Друзі: Новини Львова