Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 16 січня 2021 року
Тексти > Тематики > Публіцистика  ::  Тексти > Жанри > Стаття

!_Про автора :

Незворушний «Ворошиловград» Жадана (авт. Ігор Бондар-Терещенко)

Переглядів: 11082
Додано: 23.06.2011 Додав: 小説  текстів: 16336
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 1
Джерело: Українська літературна газета №22(28) 29.10.2010
НЕЗВОРУШНИЙ «ВОРОШИЛОВГРАД» ЖАДАНА

Автор: Ігор БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО

Загалом тема вічної подорожі, оспівана американськими клясиками на зразок Джека Керуака і Джона Стейнбека, була, як знати, підхоплена в Україні у 1980-х роках Євгеном Пашковським і продовжена у 1990-х Сергієм Жаданом. Гасло цих мандрів одне – де б не жити, аби лише не жити. Або так: яка різниця де жити, якщо життя нема, і замість впевнености у майбутньому, існує лише упевненість у минулому? Тож не дивно, що за мандрівною фабулою новий роман Сергія Жадана з ностальгійною назвою «Ворошиловград» нагадує його ранні твори на кшталт «Депеш Мод», коли герою обов’язково треба кудись їхати – шукати друга, знайомого чи будь-кого – аби тільки не залишатися тут, на вічній території чужих квартир, речей і розмов. Цьог .....
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
  • 0 0
    Книга, яку варто прочитати, в якій кожен знайде щось важливе чи пам’ятне для себе.
    Хоча автор і залишає багато питань відкритими, відчуття чогось недоказаного не виникає, різні варанти продовження сюжету легко зринають в уяві.
    Після прочитання роману цікаво подивитися на добірку фотографій арт-експедиції "Ворошиловград": абслютна більшість із них співпала з тими, що малювалисяя в уяві під час читання (пошук в гуглі можна задати: Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана).
    Також заслуговує на увагу комікс за романом, в якому вдало вибрано важливі моменти та ключові фрази (пошук в гуглі задати за фразою: Мальований "Ворошиловград" або пошукати комікс "Ворошиловград" на сайті форуму видавців).
Наші Друзі: Новини Львова