Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 30 жовтня 2020 року
Тексти > Тематики > Українська Мова  ::  Тексти > Жанри > Стаття

Мордовський лексикон лоховатих українськиx гопників

Переглядів: 11375
Додано: 22.02.2003
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 8
Дослухаючись до мови друзів, із подивом спостерігаю появу все нових і нових екзотичних слів. Вони швидко всотуються у лексикон, незважаючи на їх невідоме походження, а згодом мирно переповзають і до словника наших батьків, і на пресу, і на телебачення. Візьміть хоча б слово “лох”, або “гопник”. Смішнувате дієслово “тусуватись” побило всі рекорди вжитку, а славетні “лафа” та “лажа” вже є мало не літературними. Де вони взялися на нашу голову?
Кажуть, що у них є “автохтонне”, незужите вулицею значення. Щоправда, в екзотичних мовах російських нацменшин. Є тут, висловлюючись фігурально, байстрюки з фіно-волзьких та фіно-балтських словників. “Лох”, наприклад, для фіномовних мокшан Пензенської області — просто “мужик”. Працьовита людина, з руками-граблями, часом грубувата, яку в гамірливих .....
 

Відгуки 8

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  Маячня...
  Де беруться такі "мовознавці-угрофінологи". Що це? Страшне невігластво чи навмисна дезинформація?
  Шановний Авторе! Аби займатися жаргоном російськомовних зеків, треба "шарити" в идиші та івриті! Але в пана, здається, з цим ніяк, на жаль.
 • 0 0
  Гадаю, звідки б не походили слова і якого б значення вони не мали на початку чи досі ще мають в "оригінальній" мові, якщо маси перейняли та переробили ті слова і привнесли іншого значення, то так воно і повинно залишатися. Викладати у школах літературну мову, звичайно ж, потрібно. Пробувати переконувати дітей користуватися "вірними" словами потрібно, безумовно. Але не потрібно забувати, що мова - жива. А тому раз у певний період варто все ж переписувати словники і вносити до них новотвори народу. Інакше отримаємо подобу книжно-слов"янської мови. А народ вживатиме ті слова, які йому зручніші. І процес цей просто невідворотній.
  А етимологія - справа взагалі цікава.
 • 0 0
  Все цікаво,але іноді автор зривається до підтасовок(наприклад сексот- це просто секретний сотруднік),і тоді загальне враження пропадає. Ретельніше треба працювати в цій царині.Справа-бо свята!
 • 0 0
  Дуже цікаво. Давно ставив питання, звідки увесь цей лексикон походить.
 • 0 0
  Відчувається почерк справжнього патріота! Як на мене, зовсім непогано! Навіть добре! А головне - тема актуальна і, на жаль, мабуть, найболючіша в наші часи.
 • 1 0
  Прабачьте, пане, але вас хтось у дітинстві ошукав, видавши, що те, чим ви займаєтесь і є мовознавство. А слово "пацан" - зменьшувальна від "поц". Це на ідіш - член. а "пацан", виходит - маленький член, себто "хлопчик"
 • 0 0
  Ги-ги... Це справді цікаво. От нашим пацанам би словничок видати. Думаю він був би особливо популярни серед нашого уряду.
 • 0 0
  Як сумно, що я тут перший! Висловлені автором думки необхідно поширювати!
Наші Друзі: Новини Львова