Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 23 січня 2021 року

Портрет Доріана Грея

Переглядів: 239224
Додано: 17.11.2005 Додав: ЛЕВ  текстів: 1281
Hi 0 Рекомендую 2 Відгуки 5
Джерело: http://www.ukrlib.com
Вайльд(Уайльд), Оскар
Портрет Доріана Грея
Перекладач: Ростислав Доценк
Джерело: З книги:Вайльд, Оскар. Портрет Доріана Ґрея: Роман: Для ст. шк. віку / Пер. з англ. та прим. Р. Доценка; — К.: Школа, 2003.

ПередмоваМитець — творець прекрасного.

Розкрити себе і втаїти митця — цього прагне мистецтво.

Критик — це той, хто спроможний передати в інший спосіб або в іншому матеріалі своє враження від прекрасного.

Найвища, як і найнижча, форма критики — це різновид автобіографії.

.....
 

Відгуки 5

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  Перекладати подібну класичну літературу - це завжди відважний вчинок... І нічого, що дехто може дорікати, що деякі словосполучення не дуже віжповідають їх уявленням про справжню літератуну мову. Мова перекладу українська, жива, зрозуміла кожному. Якщо хтось вважає, що може перекласти краще - ... Будь ласка! Можуть існувати варіанти перекладу класики! Тим більше, що Уайльд прославився як такий письменник, що вмів гратися відтінками значень... Може хтось інший зможе відтворити щось, що інакше відтворено у запропонованому перекладі... Гасло: Більше перекладів класики і більше їх варіантів для сучасних читачів!!!
 • 0 0
  Твір приваблює особливим внутрішнім зв’’язком героїв між собою, їх захопленням одним одним. Здається, що злі думки і переконання засвоюються людиною набагато швидше, ніж хороші. Люди, що нас оточують і які нам подобаються мають дійно величезний вплив на нас (як Генрі на Доріана). я обожнюю цей твір. Краса дається нам від природи і ми мріємо її зберігти як умога довше, душа ж формується все життя. І те і інше важливо, і те і ішнше важко утримувоти в чистоті
 • 0 0
  Спочатку я думала, що цей роман про саме мистецтво. Але, прочитавши, зрозуміла, що в ньому є сюжет. І сюжет досить цікавий. Там і любов, і дружба, і ненависть, і навіть такий собі кримінал:-)
 • 0 0
  Люди завжди руйнують те, що люблять більше всього у світі... Саме так колись сказав Оскар Уайльд. Саме це стало однією з провідних проблем людства. Я не дуже люблю класику і твори зі шкільної програми (нудота), але цього письменника я прочитала, що називається "від листочка до листочка"!Яка близька тематика і до нашого часу... Мораль чи краса, краса чи мораль? Напевно, цей вибір не такий легкий, як здається на перший погляд... А можливо, все залежить від самої людини, її світосприйняття?..
 • 0 0
  твір Оскара Вайльда "Портрет Доріана Грея" прекрасний роман.Саме цей твір змусив мене задуматися. Коли прочитала його, то думала , що це якийсь маразм, але пізніше як виявилось ,він дійсно актуальний в сьогоднішній час.Правда він трошки подібний до твору Достоєвського "Злочин і кара" .Раджу прочитати!
Наші Друзі: Новини Львова