Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 19 лютого 2020 року
Тексти > Жанри > Драма

Електричка на Великдень

Переглядів: 20471
Додано: 27.12.2004 Додав: Samuel L. Nemiroff  текстів: 4
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 2
П`ЄСА НА ДВІ ДІЇ

Ніч з суботи на неділю, весна 199* року. Платформа Шепетівського вокзалу. Нерясно світять привокзальні ліхтарі. Кілька постатей пасажирів з речами. Звідкись зверху, з темного неба лунає об`ява: “Увага-увага! Електропоїзд Здолбунів - Київ відходить з другої колії! Увага-увага! Електропоїзд Київ - Здолбунів прибуває на третю колію!” Ця фраза дублюється російською мовою. Між пасажирів перебігає якесь пожвавлення, порух – вони беруться за клумаки і чемодани. Крізь пасажирську юрбу кудись у протилежний бік, до вокзалу протискається постать прапорщика внутрішніх військ у плащику й кашкеті, потираючи долонями замерзлі вуха. Ніч прохолодна.
Електричка Київ - Здолбунів повільно в`їздить на третю колію. Власне, нас у ній цікавить лише один вагон. Другий вагон з голо .....
 

Відгуки 2

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  Власне, вчасно, не запізно.
  Колись, справді, їздили потягами, сьогодні автом. Виграємо на часі, а тратимо живі враження.

  Читаючи Ірванця - економлю на своїх емоціях.
  Навіщо то все перепускати крізь себе, коли є людина, що бачить Світ так само як і я - і вже то все пережила і описала.
  В мене своя робота. А час кожному є відміряний.
  Дякую Сашкові
 • 0 0
  На мою думку Ірванцеві п'єси між сучасними одні з п'єс найвищого літературного рівню. На цю сторінку треба ще вкласти і його п'єсу "Брехун з Литовської площі", так щоб були всі які і в друкованому видані "П'ять п'єс" - Київ, "Смолоскип" 2002. Вони між собою тематикою, тембром і ритмом зовсім не схожі, але все такі в кожній ясно бачити - це Ірванець. Після що їх прочитав, ще довгий час мені в думках лунали тії постаті, дії, реляції, ... До мого смаку ранг би був такий: "Маленька п'єса.." - "Recording" - "Прямий ефір" - ""Брехун ..." - "Електричка ..." Варта згадати що всі ці п'єси перекладені і хорватською мовою та дві публіковані в Загребі ("Маленька п'єса.." - 2000 р., а "Recording" - 2002 р.), а інші чекають "добрий момент".
Наші Друзі: Новини Львова