Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 24 листопада 2020 року
Тексти > Тематики > Художня  ::  Тексти > Жанри > Оповідання

Бех-Аль-Джугур

Переглядів: 5056
Додано: 25.02.2011 Додав: 小説  текстів: 16336
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 1
Михайло Грушевський

БЕХ-АЛЬ-ДЖУГУР
--------------------------------------

Англійське військо прийшло до Бех-Аль-Джугура у вівторок 26 лютого, в обід. Се були резерви: вони, може, з місяць тільки як рушили в похід. Вперше були вони на війні; бех-аль-джугурці були перші вороги, котрих вони надибали. Капітан Годіс, що був за ватажка у цьому маленькому війську, де разом з погоничами, з крамарями, з кухарями не було й двісті чоловік, послав сурмача з білим парламентарським прапором сказати джугурцям, аби піддались доброю волею.

Але джугурці не схотіли. Вони навіть не пустили у своє село товстого червонопикого сурмача, рудого дядька, напів-жида, напівараба. Вже заздалегідь дійшли до них звістки, що кляті бузувіри — інглізи — прийшли руйнувати оселі п .....
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
  • 0 0
    «Бех-Аль-Джугур» – оповідання про окупацію англійцями Судану. Воно розкриває перед читачем той спосіб мислення, який був притаманний більшості солдат та навіть мирного населення від імперій. Хоча навряд те населення можна назвати мирним, адже хіба мирно налаштована особа могла б підтримувати агресію?! Всі «сильні» чомусь вважали своїм обов’язком нав’язати свій спосіб життя, і робилося це вогнем та мечем. Вони вважали себе «проводирями просвіти та культури».
Наші Друзі: Новини Львова