Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 28 лютого 2021 року
Тексти > Жанри > Оповідання

Пройдисвіт

Переглядів: 9285
Додано: 01.07.2007 Додав: Падолист  текстів: 21
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 1
Сканував: Падолист Джерело: Друковане видання
Марко Вовчок
ПРОЙДИСВІТ

Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами?
Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно.

Оце ж то у нашому краї був хуторець собі маленький, Божовка. Хуторець стояв під дубовим гаєм, – усього п’ять хаток по горі біліло; гора зелена, низька, а попід горою річка тиха, а чиста така, що хоч чепурним в неї вдивлятись. Від хуторця один шлях вився – увивався-увивався до того дубового гаю, а другий шлях слався геть-геть по степу у село Рокочи.

Найкраща хуторянська хата стояла ближче до гаю. Гарна була хата. Коло неї садок славний, город хазяйський. Не пусто було в оборі, весело на дворі.
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  ***
  – Наймитку, чи ти нездужаєш? – озвалась Рясничка до наймита.
  – Я здужаю, дякувати Богу, – одказав наймит зглуха і не знімаючи очей з роботи.
  – Якось ніби ізбляк на вид, як я от придивлюсь теперки. В мене син чогось кволиться, жаліється на голову усе. Горенько з тими дітьми у світі! А що се нашого коваля зовсім не видно? Наче за гроші показується між люди. Я вже його оце два дні ніде не набреду, де він никає... Сусідоньку, чи ви його бачили?... (Марко Вовчок – Пройдисвіт)
  ***

  Подуріли троє хлопів через дівку! Дарма що молоденьку!..

  А назагал, Марка Вовчків «Пройдисвіт» - стеменна українська «лав-сторі». Дивує, чому це й досі Олег Бійма не взяв його собі за сюжет?
Наші Друзі: Новини Львова