Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 02 червня 2020 року
Тексти > Жанри > Роман

Культ

Переглядів: 112599
Додано: 07.02.2005 Додав: Самійло Немирич  текстів: 93
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 28
L ю б к о D е р е ш
К У Л Ь Т

зєрнову

Не рекомендується дітям, вагітним та людям зі серцево-судинними захворюваннями.

Напис на платівці "The Rolling Stones"

Частина 1
АМАЛЬГАМА
Розділ 1
1.
Багато хто запитував його, чи він, бува, не той Юрко Банзай. Ні, відповідав Юрко Банзай, посміхаючись. Ми навіть не родичі, відразу ж випереджував наступне запитання.
Банзай учився на п'ятому курсі біофаку. Як одного з кращих студентів, його направили на практику в один коледж, відгалуження від універу, на викладання біології у старших класах. Відверто кажучи, доти, доки Банзаю не сказали, як називається то місто, він навіть не підозрював про його існування. Мідні Буки.
Дуже далеко розташоване, їхати дві з п .....
 

Відгуки 28

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  я не могла вiдiрватися)))))))))))
  просто чудова книга))))))))))))
 • 0 0
  ось ця книжка одна з найкращих Дерешевів творів)0 я просто її обожнюю,вона захоплююча,так все реально,події,всі дії проносять перед очима,як у фільмі,особливо сподабався і запам*ятався епізод,коли Банзай ставив сценку перед вчителями, з тим унітазом,телевізором,магнітофоном)) то було просто супер)))
  Книжка просто ну не маю слів..все так класно)) теж має неабияку енергетику і сенс)
 • 0 0
  Любко Дереш пише дуже классно!!!Я прочитала його Культ за один день.Дереш мій улюблений письменник,вперше прочитала його книжку літом 2008 року.Море вражень!!!Мама каже він хворий на голову.Я так не вважаю.Дереш- я тебе люблю!
 • 0 0
  досить незрозуміла книга, як на мене. автор проштовхує ідею, що людина ніхто в цьому світі. ідея правильна, але мені здається, що Дерешу не дуже вдалося цю ідею розкрити, в кінці книги, залишається відчуття незавершенності, ніби це не книга, а затягнута стаття в журналі, де в кінці пишуть to be continued...
 • 0 0
  Вся книга - суцільна інтрига. Я з нетерпінням чекала розвязки, а потім розчарувалась. Невже нами керує чиясь хвора уява? А автор приходить до такого висновку. Хоч може я не права, й в книжці взагалі немає ніякої моралі і логіки.
 • 0 0
  Навіть і не думав, коли ми розпочали курс української літератури,що мене може щось зацікавити. Але ця книжка повністю перевернула моє уявлення про українську літературу. Я тепер хочу зібрати в себе вдома повне зібрання сучасної української літератури. перші кроки вже є: "Культ", "Поклоніння ящірці" та "Трохи пітьми" Любко Дереша. Якщо говорити по справі, то книга дуже сильна, просто супер. Українська література forever!!!!
 • 0 0
  Ця книижка реально перевернула моє уявлення про світ я цю книжку прочитав невідриваючись суттєво від читання. Це суперова книга Любко Дереш Молодець так тримати.
 • 0 0
  Я живу в Полтаве,и разговариваю на русском языке.Вы энаете,буквально после первых 10 прочитанных страниц этой замечательной книги появилась стойкое желание всегда говорить лише такою вкраїнською.Говоря о книге,просто нужно вынести благодарность автору-очень много эмоций меня посетило!Хотел подарить книгу подруге, но в нашем городе ее сейчас просто невозможно найти!!!Нужно как-то бороться с этим,ведь столько людей лишены удовольствия.Слышите,книжные магазины?
 • 1 0
  нові реалії, нові обрії. є над чим подумати...тут стільки про мене!ну і , звичайно, "вау", "супер", "абажаю"!
 • 0 1
  Товарищи, опомнитесь! Кто такой этот Любко- обычный галицкий студентик, который ничего не познал в жизни и судит её с высоты соколиного полёта. Ну откуда у него взялось такое презрение к прекрасному, чувственному? Его просто нужно перевоспитать. Чтобы дать почувствовать, что наш мир можно сделать прекрасным... И чем может вас обогатить такая литература? Да ничем: пролетит и вылетит из головы, не оставив нужного следа... Так что переходите на классику!
 • 0 0
  Шановна Katrin, не хочу Вас ображати, але не треба бути ханжою... Чому не можна порівнювати Дереша з Булгаковим? Ну може хлопчина (Дереш) й написав де-які яскраві моменти під дією "травки", але не треба забувати про те, що й Булгаков "не святий", а був закінченим морфіністом (вже доведений факт) і де гарантія, що той самий культовий твір "Майстер і Маргарита" не написаний під дією морфію (погодьтесь,не всяка людина з здоровим глуздом могла би описати бал у сатани чи тривимірні кімнати у всіх подробицях). Тільки не переконуйте мене що у Булгакова супер талант... В нього багато творів, але в жодному немає такої яскравості й оригінальності як в "Мастер і Маргарита". Скажу чесно, "Майстер і Маргарита" однин з моїх найулюбленіших творів й проти Булгакова нічого не маю. Пригадаємо приказку "Нет пророка в своем отечестве", своїх завжди легко сварити, а Дереш безумовно талановитий хлопець (спробуйте хоча б так само яскраво й переконливо описати ті ж самі відчуття обкурених хлопчаків, щоб було цікаво почитати іншим)
 • 0 0
  Невже то норма для сучасної літератури зробити твір якомога огиднішим. Сюжет справді захоплює, але така кількість художніх засобів споганення тексту (здебільшого літературність мови) пригнічює бажання продовжувати читати. Може він був напісаний тільки для підлітків, яким мають подобитися теми обкурки, сексуальної стурбованості та насилля? Хоча спроба для україномовного та ще й фентезі звісно непогана.
 • 0 0
  Абсолютно погоджуюсь з вами, Катрін, - аж надто серйозно відноситися до таких творів не можна. Тим більше порівнювати зі зрілим Майстром Булгаковим. ЕТОС НЕ ТОЙ! Але хіба у віці Дереша переймаються етосом? Це і оправдання і, одночасно, недолік. Напевно з Іздриком Дереша і можна порівнювати, з Андруховичем, з Матіос, аби у наших перспективних літераторів "нової генерації" було бажання писати краще і змістовніше.
 • 0 0
  Кілька слів Сергію:як можна порівнювати класичний твір великого російського письменника Булгакова "Майстер і Маргарита" з "Культом" Любка Дереша.Я просто в шоці від такої заяви. * Стосовно "Культу", мені твір не дуже сподобався, можна навіть сказати, що написано досить слабенько. До того ж твір перегукується з Кастанедою.Можливо, комусь і цікаво почитати кого і як глючить,але мене це не інтригує і тим більше не приваблює! А називати Дереша майстром - це вже занадто! Якщо написати про не формалів, про ефект трави,про статевий потяг (до того ж,про літературну мову у творі,взагалі,не йдеться)- це вміння володіти словом, тоді кожен, хто вміє писати, складати думки до купи і викладати їх на папері, має трошки фантазії і життєвого досвіду - МАЙСТЕР.А в нашій країні таких не мало...це точно.Те, що він написав - справжня порнографія!У нашому житті і так вистачає вульгарщини і "безкультурщини", а якщо про це ще й писати, то лишень задумайтесь, що буде буквально за кілька років не лише з українським читачем,а й народом.Що залишиться нащадкам?! Може звучить це досить різко, відверто і консервативно, але така вже проза життя! І вирішувати нам, далі пропагувати таку вульгарщину чи щось змінювати в своєму житті.І змінювати в кращу сторону. *Якщо хочеш бути не формалом - будь ним! Але зараз їх скільки, що важко розібрати,хто справжній, а хто так,"косить"! *Ми живемо у вільній країні,робимо свій вибір самі.На існування, тим паче, на життя право має кожен!..
 • 0 0
  галюцінації обкуреного, сексуально - стурбованого підлітка.
Сторінка:12
Наші Друзі: Новини Львова