Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 25 листопада 2020 року
Тексти > Тематики > Гумор  ::  Тексти > Жанри > Казка

Багатий зайчик

Переглядів: 10696
Додано: 06.08.2009 Додав: Aora  текстів: 18
Hi 1 Рекомендую 0 Відгуки 1
Сканував: Aora
Леонід Зіновійович Куліш-Зіньків
_________________________________

Читайте:
Сонячний дощик. [Вірші та оповідання.] /Л. З. Куліш-Зіньків. – Х.: ВД „Школа”, 2006. – 80 с.
-----------------
БАГАТИЙ ЗАЙЧИК
-----------------

Знайшов Зайчик серед лісу полянку, виорав нивку, зробив грядку і посадив капустинку. Пролітала повз грядки Сорока-вертлявка і запитала куцохвостого:

— А що це, Зайчику, буде?

— Знайшов я полянку, виорав нивку, зробив грядку, посадив капустинку. Виросте вона великою — стану я багатим.

Розсміялася Сорока:

— І справді ти нерозумний Зайчик. Хто, скажи, від однієї капустини багатим стане? Не можу я. Полечу, звірам і птахам розповім про те, який ти нерозумний Зайчик.

Полетіла Сор .....
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  ПЕРЕДМОВА
  Леонід Зіновійович Куліш-Зіньків — поет-гумо-рист, автор дитячих віршів, краєзнавець, публіцист. Та понад усе він письменник з унікальним, яскравим почуттям гумору, що помітно вирізняє його серед колег. Це визнали й вони самі, назвавши його лауреатом творчого конкурсу «Світ уцілів, бо сміявся», «Живим класиком » та визначивши його непорушне дійсне членство у «Партії любителів українського гумору».
     Народився поет 1942 року в Рівненській області, в старовинному селі Кричильську, на березі тихоплинної Горині. Тут він закінчив школу, тут почалися його трудові будні, звідси він поїхав у Луцький педінститут. Сюди ж 1968 року повернувся вчителем історії.
     Перші свої поезії майбутній письменник присвятив рідному селу, Поліссю, коханню, Вітчизні. Ліричні мотиви органічно переплітаються із сатиричними, що дедалі частіше пронизують нові твори. Смішинки, байки молодого автора друкують журнали «Перець» і «Крокодил».
     З роками тематика поезії ширшає, і чільне місце вже впевнено посідають тут вірші для дітей, що друкуються в дитячих журналах. Окремим виданням вийшли книги для дітей «Горобці про літо мріють», «Як горобчик рахував», «Дівонька — круглая голівонька», «Чого мовчала мишка», «Тридцять три сороки», «Гумористичне намисто», «Кіт чекає на обід».
     Чимало творів поета перекладено іншими мовами: російською, білоруською, казахською, молдавською, словацькою, видано у СІЛА, Англії, інших країнах. Прізвище Куліш-Зіньків — серед авторів із збірників видавництв « Молодь », « Каменяр », «Веселка», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» тощо. Його вірші та оповідання входять до величезної кількості «Букварів», «Читанок», шкільних підручників і хрестоматій.
  Ім’’я Л. Куліша-Зіньківа по праву стоїть поряд із такими відомими українськими дитячими письменниками, як Наталя Забіла, Валентин Бичко, Грицько Бойко, Всеволод Нестайко. Для дитячих творів Л. Куліша-Зіньківа найхарактернішим є добрий гумор, своєрідна поетичність, уміння побачити довкілля очами малечі, безпосередність, щирість викладу. Поет розмовляє з малюками серйозно і водночас із доброю посмішкою. Звичні вірші часом гармонійно переливаються у скоромовки, які легко сприймаються дитиною. Завдяки своїй мелодійності десятки віршів перероблено композиторами на пісні, бо й самі твори звучать, як чарівна музика.
Наші Друзі: Новини Львова