Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 22 вересня 2020 року
Тексти > Тематики > Історична  ::  Тексти > Жанри > Роман

На Західному Фронті без змін

Переглядів: 54773
Додано: 11.12.2005 Додав: Яшик  текстів: 101
Hi 0 Рекомендую 3 Відгуки 5

На Західному фронті без змін
Перекладач: Катерина ГлавацькаКнига ця — ані звинувачення, ані сповідь. Це тільки спроба розповісти про покоління людей, що їх занапастила війна, навіть як хто з них і не попав під снаряди.


I

Ми стоїмо за дев'ять кілометрів від передової. Вчора нас змінили; тепер наші шлунки напхані квасолею з м'ясом, ми наїдені і вдоволені. Навіть на вечерю можна набрати повний казанок, а ще нам дали подвійну пайку ковбаси й хліба: їж — не хочу. Такого вже давно не бувало; наш куховар із червоною, мов помідор, пикою сам набивається з їжею; кожному, хто тільки проходить поблизу, він махає своїм черпаком і щедро насипає в казанок. Він у розпачі, бо ніяк не може спорожнити свій «кашомет». Тьяден і Мюллер познаходил .....
 

Відгуки 5

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  Всі неодноразово стикались із поняттям втраченого покоління, і я також. От тільки мені здається, що дійсно зрозуміти, відчути, що це означає, можна лише прочитавши даний роман.
 • 0 0
  Вже не прийшлося б спостерігати за неподобством, що коїться на День перемоги та проявляється у радісних вигуках, щирих усмішках. Хіба так радіють, згадуючи якусь трагедію, навіть меншого масштабу: автомобільну чи авіакатастрофу?! Годі й казати про таку страшну трагедію, яка в пам’яті та на вустах цих вдоволених облич. Це, щонайменше, нечемно.
 • 0 0
  "Що сталося б із нами, якби ми збагнули все, що відбувається на фронті!"

  А сталося б те, що на довгий час, увесь світ замовк, відсторонився б від усього, заціпенів…

  А потім… потім з’явилася б надія на краще майбутнє.
 • 2 0
  .Зi всiх авторiв ,яких я знаю Ремарк виявився наймайстернiшим оповiдачем воєнних дiй.Так як вiн змiг описати цi страшнi подiї не вдавалось ще нiкому.Дружба i ворожнеча,героїзм i боягузство,вiдданiсть i зрада-усе це переплiтається у творi.Ремарк не зображує якогось благородного начала у вiйнi,навпаки вiн показує ,що у вiйнi немає анi краплi романтики,а смерть жорстока i невблаганна...
 • 2 0
  Я була вражена романом цього талановитого письменника. Я вважаю, що кожна людина нашої планети, прочитавши цей твір, замислиться над тим, що люди здатні жити у мирі та дружбі. Ремарк один з небагатьох письменників, що так глибоко висвічує питання війни, яка є абсолютною протилежністю усього живого, тобто не повинна існувати у світі.
Наші Друзі: Новини Львова