Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 29 вересня 2020 року
Тексти > Жанри > Казка  ::  Тексти > Тематики > Гумор

Чарівні окуляри :

Суд у цирку.

Переглядів: 23412
Додано: 25.11.2006 Додав: Smoke  текстів: 48
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Сканував: Smoke Джерело: книга
<
1
>
ПРИГОДА П'ЯТА

Суд у цирку.

У нашому класі з'явився новачок — Рудик Руденко. Важко було знайти когось, чиє ім'я і прізвище так би його характеризували. Рудик Руденко був рудий, як жар, ще рудіший за мене, бо такого веснянкуватого я ще ніколи не бачив. І обличчя, і шия, і руки — все було у рудому ластовинні.
Ромка як побачив Рудика — аж присів від захвату. До того ж Рудик був ще й в окулярах. І це робило його ще кумеднішим.
— Оце персонаж! Ха-ха-ха! — зареготав Ромка.— Ти, їжачку, тепер сиди й не висовуйся. Ти порівняно з ним блідий блондин... Я таких рудих і в цирку не бачив. Ха-ха-ха!..
Дивно, але, крім мене й Ромки, на рудого новачка не звернув уваги ніхто — наче його й не було... Я, звичайно, поставився до Рудика із співчуттям — сам же рудий... А от Ромка розперезався, як ніколи. Він пританцьовував і виспівував:
— Дід рудий, баба руда! Тато рудий, мама руда!..
Я намагався його вгамувати:
— Перестань, Ромко! Перестань! Але він не вгавав:
— Одчепись! Я ж не на тебе! Ти мій друг. А з іншого я можу собі дозволити посміятися. Що ж, мені вже взагалі заборонено сміятися? Позбавляєш мене прав людини! Подам на тебе в Міжнародний суд!
До речі, Рудик, здається, не ображався на Ромку. Він тільки мовчки і якось загадково усміхався. І раз у раз махав рукою: мовляв, хай собі глузує, мені байдуже!.. Чим більше я дивився на рудого новачка, тим більше він мені когось нагадував, а кого — не міг збагнути. І в усмішці його було щось таке, наче він про нас з Ромкою щось знає, але не хоче сказати... На перерві новачок кудись зник, залишивши на парті свої окуляри. І коли ми наблизилися, то побачили, що на парті лежать дві пари однаковісіньких окулярів. Ми з Ромкою здивовано перезирнулися, і наші руки самі потяглися до тих окулярів. Ми начепили їх одночасно, в одну й ту ж мить...
— Ой, їжачку! Куди ми потрапили?! — вигукнув Ромка.
— Не знаю! — вигукнув я. Бо й справді, ми раптом потрапили на вулицю якогось дивного міста. Тротуаром повз нас ішли перехожі. І всі вони були руді — геть-чисто всі. З якогось підворіття вибіг собака — яскраво-рудий. На підвіконні сиділа кицька — теж яскраво-руда. Але це ще було начебто нормально. Та от на дереві закаркали ворони — теж яскраво-руді. Це було щось неймовірне.
І раптом до нас підійшов наш новачок Рудик Руденко. Тобто не зовсім Рудик, бо це був дорослий дядечко, але абсолютно схожий на Рудика — наче хлопець вмить виріс і став дорослим.
— Здрастуйте, панове! Вітаю вас у чарівному місті Рудограді! Як вам у нас подобається? — сказав Руденко.
— Ні-нічого... Тільки трохи дивно,— сказав я.
— А вам, пане Романе? — звернувся до Ромки Руденко.
— Н-не з-знаю...— знизав плечима Ромка.
— Правильно! Бо вас чекає покарання. За те, що ви дражнили рудих.
— Яке по-покарання? — розгубився Ромка.
— Яке призначить суд.
— Я-який суд?
— Верховний суд Рудих. А до цього доведеться побути в ув'язненні.
І раптом Ромку наче засмоктало якимсь могутнім пилососом — він почав задкувати, задкувати, безсило розмахуючи руками, і зник за рогом.
— Куди... куди ви його запроторили?! — вигукнув я.
— Я ж сказав — до суду мусить побути в ув'язненні,— спокійно мовив Руденко.— Всі, хто ображає рудих, мусять бути покарані. Він і тебе ж, мабуть, дражнив?
— Колись! Але тепер ми друзі... А коли відбудеться суд?
— Може, завтра. А може, й зараз... Як вирішить дирекція цирку.
— Якого цирку?! — здивувався я.
— А в нас суд відбувається в цирку, під час циркової вистави. І судять винного глядачі. У нас найдемократичніший у світі суд.
— А до чого Ромку можуть засудити?
— Не знаю. Зважаючи на серйозність провини.
— От же, їй-богу! — зітхнув я.
— Ну, не переживай! Не переживай! Ми, руді, не-жорстокі, немстиві... Але провчити треба!
— А не можна пришвидшити цей суд? Ми сьогодні в кіно збиралися, на «Володаря кілець». За Толкієном...
— Ну, я спробую зателефонувати,— сказав Руденко, витяг з кишені мобільник і набрав номер.— Алло! Цирк?.. Це Рудольфо!.. Я щойно надіслав до вас одного брюнета, Ромку Черняка. Чи можна суд над ним пришвидшити?.. Що?.. Дякую! Дякую! Зараз будемо!.. От бачиш, наше прохання задоволено. Суд відбудеться зараз. Твій Ромка вже у лев'ячій клітці.
— У лев'ячій клітці?! Так це ж небезпечно!
— Не бійся! Леви у нас дресировані. До того ж, вони руді, як і ми всі. А я ж сказав — всі руді добрі. Ходімо!
І ми пішли містом. Всі зустрічні привітно віталися з Руденком. Обганяючи нас, пробігла зграя рудих хлопчиків і дівчаток.
— У цирк поспішають! Судді! — усміхнувся Руденко. Незабаром ми підійшли до величезного палацу, що височів посеред просторої площі. На фасаді здоровенницькими літерами було написано: ЦИРК. Звідусюди до цирку поспішала руда дітлашня у супроводі рудих дідусів та бабусь, тат і мам. Біля входу юрмилося чимало людей. Але всі розступилися, даючи нам дорогу. Майже всі місця були зайняті, але в центрі першого ряду лишалося два вільних місця. Ми пройшли туди й сіли. Минуло кілька хвилин, продзвенів третій дзвінок, верхнє світло погасло; прожектори освітили арену. Заграла музика...
— Пробач, Васю, мушу йти на арену,— сказав Руденко.
— А ви що — працюєте в цирку? — здивовано спитав я.
— Авжеж! Я — клоун-фокусник Рудольфо! — сказав він, скинув піджак, під яким виявився барвистий клоунський одяг, перескочив через бар'єр на арену і змахнув руками, вітаючи публіку. Всі зааплодували.
Гучним цирковим голосом Рудольфо виголосив:

— Джентельмени! Діти! Дами!
Першим номером програми
Будемо судити тих,
Хто насмілився дражнити нас,
Рудих!

Музика заграла марш. І враз згори, з-під темного купола цирку, на освітлену арену опустилася величезна клітка, в якій в одному кутку сидів здоровенницький лев з яскраво-рудою гривою, а в другому кутку навпочіпки зіщулився мій нещасний, переляканий Ромка. Лев сердито гарчав, позираючи на Ромку, і гатив хвостом по підлозі клітки. Мені навіть здалося, що я чую, як цокотять у Ромки з переляку зуби...
— То що будемо робити, Левко Африкановичу?! — звернувся до лева Рудольфо.
Наче відповідаючи, лев тричі прогарчав.
— Ага! Ясно! Левко Африканович каже, що цього брюнета треба зробити лисим. Що ж — справедливо!.. Айн! Цвай! Драй!..— Рудольфо змахнув паличкою, яка невідомо як з'явилася в його руках, і чорне волосся зникло з Ромчиної голови. Ромка став лисий, як коліно. Мій друг схопився обома руками за лису голову і кумедно роззявив рота... Публіка зареготала і заплескала в долоні. Ромка скривився і... заплакав.
— Не плач, голубе! — співчутливо сказав Рудольфо.— Авжеж, лисим бути погано. Ми тобі зараз повернемо волосся!.. Айн! Цвай! Драй!..
Рудольфо знову змахнув паличкою, і з лисої Ромчиної голови почало рости волосся... Але не чорне, а... яскраво-руде!.. Воно росло дуже швидко, і незабаром на Ромчині плечі вже спадала густа яскраво-руда лев'яча грива... Публіка знову засміялася і зааплодувала.
— Не треба! Не треба!.. Я... я більше не буду!..— відчайдушно закричав Ромка.
Я не міг далі дивитися на Ромчині страждання і вигукнув:
— Припиніть! Припиніть! Він же кається! Він більше не буде!
— Ну що ж! — сказав Рудольфо.— На перший раз прощаємо! Але попереджаємо — як буде він дражнитися, все може повторитися!.. Айн! Цвай! Драй!
Рудольфо змахнув паличкою, все закрутилося, закрутилося і... ми з Ромкою знову опинилися в класі біля парти, де сидів новачок. Ми були без окулярів. Ромка обома руками тримався за свою чорну чуприну, все ще не вірячи, що в нього вже нема лев'ячої гриви.
— Ху-у! — важко перевів він подих.— Ну й приго-о-да!
— Ото не треба було дражнитися! Я ж тебе попереджав! — сказав я.
— Де ж хоч той новачок? Я вибачусь перед ним. Ми кинулись шукати Рудика. Але його ніде не було.
— Слухай,— спитав Ромка в Ритки Скрипаль.— Ти не бачила новачка, Рудика Руденка?
Ритка здивовано глянула на нас:
— Якого новачка?! Ніякого новачка в нас в класі нема!..
Ми з Ромкою перезирнулися.
— Та... та то я пожартував! — сказав Ромка.
— Дурні у вас жарти! — пхикнула Ритка і повернулася до нас спиною. Надзвичайна все-таки штука — ті чарівні окуляри!..

 
Наші Друзі: Новини Львова