Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 11 грудня 2019 року
Тексти > Жанри > Оповідання  ::  Тексти > Тематики > Фантастика

Трансплантація

Переглядів: 5300
Додано: 28.09.2007 Додав: Didpanas  текстів: 213
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 1
Сканував: Didpanas Джерело: Темпонавти; Видавництво «Веселка», 1986
Володимир Заєць

Трансплантація

------------
Володимир Заєць
Темпонавти
Видавництво «Веселка», 1986
------------

14 котода... 71 p.;
Навіщо я пишу цей щоденник? Відповісти непросто, і я починаю міркувати, які ж обставини привели мене до такої думки; міркую, і відповідь, здавалося б, уже готова: тому-то й для того-то. Та чи варто лицемірити з самим собою, як це звикли чинити мільйони людей на нашій планеті? Я не повинен уподібнюватися до тих, може, й потрібних та гарних, але прозаїчно простих організмів-споживачів. Я маю стояти на найвищому щаблі пізнання й поблажливо поглядати на тих, кому «не дано». Але моя приналежність до еліти духу та розуму зобов'язує мене до надточного аналізу не тільки чужих почуттів та дій, а й своїх власни .....
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0

       Безглузда смерть... На відміну від, напр., подібного оповідання (і роману) Деніела Кіза — Квіти для Елджернона. Там неможливо не співчувати, а тут що??? Таке враження, що воно з самого початку було несповна розуму... Принаймні вже після першої операції явний і помітний натяк, що пора перестати віддавати шматочки свого мозку:

  «
  Робота моя посувається майже так само успішно, як і раніше, хоча я відчуваю якийсь тягар у мозкові, немовби брили вергаю, нема колишньої легкості польоту. Мабуть, чи не з перевтоми.
  Я бачив нині Моранді. Дивно, як я раніш не примічав, що в нього така сама своєрідна манера тримати сигарету, як і в мене. Завважив у нього біля скроні слід від розтину лазерним ножем. Невже й він згодився брати участь в експерименті з трансплантацією нервової тканини?
  »
Наші Друзі: Новини Львова