Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 20 вересня 2020 року
Тексти > Тематики > Фантастика  ::  Тексти > Жанри > Оповідання

Зелені цяточки

Переглядів: 7800
Додано: 14.04.2008 Додав: Didpanas  текстів: 213
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 1
Сканував: Didpanas Джерело: А. Азімов, Кінець Вічності. К. Дніпро, 1990
Айзек Азімов
Зелені цяточки

------------
Green patches, 1969

А. Азімов, Кінець Вічності. К. Дніпро, 1990
© Ж. «Всесвіт», 1989.
------------

Він таки пробрався на корабель! Крім нього, перед енергетичним бар'єром чатувало ще кілька десятків інших. Здавалось, марно. Та зрештою бар'єр вийшов з ладу на дві хвилини (що довело перевагу об'єднаних організмів над живими фрагментами), і він прослизнув усередину.
Решта були надто повільні, вони встигли скористатися з нагоди, але то байдуже. Вистачить його.
Помалу задоволення згасло, перейшло в почуття самотності. Який жахливо прикрий і неприродний стан — існувати відокремлено від усього об'єднаного організму, стати самому живим фрагментом! І як ці чужинці витримують свою фрагментарність? .....
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
  • 0 0

         Цікавий фант-жахлик епохи космоподорожей (з контактами). Цікаво, чого хотів домогтись Азімов стверджуючи про нашу надвразливість? Космофобії?
         Читати важко (послідовність викладу, рубані речення, чужослова…), але це може й на краще? Можна буде перечитувати :) Враховуючи як мало маємо :( перекладної фантастики, що ще лишається?

         Уривок: «…так само як клітини нашого тіла перестають ділитись, коли їх стає достатньо для даної мети. А коли поділ не припиняється, ми називаємо це раком. <u>І вся наша органічна система, все життя на Землі, як порівняти з життям на планеті Сейбрука,— це саме одна велика ракова пухлина.</u> Кожен вид, кожна особина намагається процвітати за рахунок усіх інших видів та особин.»
Наші Друзі: Новини Львова