Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 21 січня 2021 року
Тексти > Жанри > Повість  ::  Тексти > Жанри > Лірика

Сойчине крило

Переглядів: 604753
Додано: 22.04.2003
Hi 0 Рекомендую 6 Відгуки 4

Із записок відлюдька


Завтра Новий рік і заразом сорокові роковини моїх уродин. Подвійний празник. А бодай подвійний пам'ятковий день. І я надумав стрітити його незвичайно, праз-нично.
Ха, ха, ха! Празнично! Що таке празничне стрічання Нового року? Шумне товариство, молоді жіночі голоси, мов срібні дзвоники. Старші панове гудуть, мов дуби в теплому вітрі. Світло салону. Звуки фортеп'яна. Хор, пісні, сола... Декламація, брава, оплески. Жарти. «Кришталева чаша, срібная криш...» Наближається північ. Починає бити дванадцята. Всі підносять чарки, вихиляють душком, а батько родини кидає свою додолу. Нехай так пропадає всяка турбота! Бреннь! І раптом гаснуть світла. Всі запирають у собі дух. Вам... бам... бам... Числять до дванадцяти. Най жие Новий рік! Най сяє нове .....
 

Відгуки 4

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  Сашка 2313 я ю радив все таки прочитати тобі цей твір тому що він неймовірно цікавий і особисто для мене це один з найкращих творів , які я прочитав за життя!!!
 • 0 0
  Сашка2313, "набір речень" - це "потік свідомості", до якого звертається Франко у творі. Чи не здається Вам, що саме цей прийом дозволяє сильніше заглибитися у внутрішній світ персонажа, у психологічний вимір? Чи не бачите Ви у історії "відлюдька", взагалі у концепції самітника-Массіно філософську проблему смислу буття? А як Вам символіка твору? Наприклад, те ж сойчине крило - не два крила (як ціле, як гармонічна одиниця), а саме одне? Тож я би хотіла Вас переконати, що це ідейно цілісний твір...
 • 0 4
  Я ще не читав гіршого твору в житті!!!Не знаю чому він мені не содобався....Це просто неможливо дочитати твір до кінця, навіть першу сторінку я не зміг..Враження тільки погані!!!Будь ласка, приберіть його з програми 10-го класу!!!При всій повазі до І.Я.Франка, цей твір просто непрофесіональний і бездарний!Просто набір речень, особливо, на початку..
 • 4 1
  Сойчине Крило (Із записок відлюдька) - надзвичайно цікавий, колоритний твір Франка. Шкода, що я його не читав раніше, бо вражень маса. Гарно написаний, несподіваний кінець, своєрідний розвиток подій все це заставляє читати невідриваючись вже з 4 сторінки.
Наші Друзі: Новини Львова